Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10070
 • R18-04277
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
241,90 Kč * 267,90 Kč * (9,71% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x zařízení R2 CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Zařízení CAL R2
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby bylo možné využívat služby dostupné v edicích Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, je kromě serverové licence vyžadována také odpovídající licence pro klientský přístup ke koncovému zařízení: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Tímto způsobem získáte přístupová práva k určitému počítači (PC, notebooku, tabletu atd.), který je v něm zaregistrován.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"

Koupit použitou licenci CAL zařízení pro Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby bylo možné využívat služby dostupné v edicích Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, je kromě serverové licence vyžadována také odpovídající licence pro klientský přístup ke koncovému zařízení: licence Windows Server 2012 R2 Device CAL. Tímto způsobem získáte přístupová práva k určitému počítači (PC, notebooku, tabletu atd.), který je v něm zaregistrován.

V souladu s ustanoveními definovanými ve správě licencí společnosti Microsoft nezahrnuje serverová licence pro systém Windows Server 2012 R2 uživatelská práva, takže je třeba je získat dodatečně ve formě licence Device CAL. Takto registrované koncové zařízení pak může používat kterýkoli oprávněný uživatel pro přístup k funkcím systému Windows Server v jedné z těchto edic.

Licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 R2 jsou k dispozici u společnosti Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software - jsou k dispozici i jednotlivě pro flexibilní licencování koncových zařízení podle potřeb. Použitá licence pro přístup k softwaru pro koncové zařízení systému Windows Server 2012 R2 nabízí stejné funkce jako licence CAL pro zařízení, které jsou nabízeny jako nové v rámci běžného licenčního programu společnosti Microsoft.

Použití všech funkcí systému Windows Server 2012 R2 s použitou licencí Device CAL

I s dříve použitou licencí Device CAL můžete využívat všechny možnosti, které nabízí verze serveru 2012 R2, nástupce systému Windows Server 2012: Kromě toho, že podporuje systém Windows 8, je také připraven pro cloud, což znamená, že s ním lze vytvořit cloudový server pro zabezpečení dat prostřednictvím koncového zařízení s oprávněným přístupem.

Jaké funkce a výhody nabízí edice Windows Server 2012 R2 Datacenter a Standard s licencí Device CAL?

Systém Windows Server 2012 R2 je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter. Ty se liší především různým stupněm virtualizace, ale rozsah funkcí je stejný.

Zatímco edice Windows Server 2012 R2 Standard Edition je dostačující pro zákazníky, kteří virtualizaci nepoužívají nebo používají jen několik virtuálních počítačů, edice Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition naopak nabízí všechny potřebné funkce pro provoz virtualizovaného prostředí privátního cloudu i libovolného počtu virtuálních počítačů v roli Hyper-V na použitém serveru Windows.

Mezi nejdůležitější novinky systému Microsoft Windows Server 2012 R2 patří kromě řady vylepšení a dalších funkcí v oblasti sítě, úložiště a správy také vylepšená ochrana přístupu a informací - včetně infrastruktury virtuálních počítačů - a serverová funkce IP Address Management (IPAM) spolu s moderním uživatelským rozhraním optimalizovaným pro dotykové obrazovky. Následující funkce jsou obsaženy také v systému Windows Server 2012 R2, který lze také používat s použitou licencí Device CAL:

 • PowerShell 3.0 pro efektivní správu nastavení systému
 • Nový správce úloh nabízí vyšší výkon díky optimalizovaným procesům
 • IIS (Internet Information Service 8.0) se správou certifikátů s rozšířenou platností
 • SMB 3.0 umožňuje ještě rychlejší a lepší přístup ke sdíleným souborům
 • Vyšší úroveň virtualizace s Hyper-V díky lepšímu přístupu k virtuálním serverům na základě RDP
 • Relace přes protokol RDP (Remote Desktop Protocol) probíhají přes hostitele, přímé připojení RDP k virtuálnímu serveru již není nutné
 • Podpora Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2 prostřednictvím System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, takže oba systémy lze provozovat souběžně
 • Virtuální počítače 2. generace podporují nový standard BIOS UEFI a integrovanou funkci Secure Boot
 • Byla vylepšena podpora systému Linux, takže dynamickou paměť lze používat i v klientech systému Linux
 • Deduplikace dat i na virtuálních pevných discích
 • SSD a SATA disky jsou spojeny do Storage Spaces
 • Systém ReFS (Resilient File System) doplňuje systém NTFS

Licenční systém společnosti Microsoft s licencemi CAL pro zařízení

S vydáním systému Windows Server 2012 R2 společnost Microsoft také aktualizovala svůj licenční model. V závislosti na edici se mimo jiné rozlišuje mezi licencováním podle jader, pro které nejsou vyžadovány žádné další přístupové licence, a licencováním podle serveru a počtu klientských přístupových licencí (CAL) v závislosti na společnosti. Pro malé a střední podniky je výhodnější varianta autorizace přístupu pomocí licencí CAL zařízení.

Každá serverová licence je proto doplněna klientskými přístupovými licencemi, jako je například licence Device CAL, která vybaví koncové zařízení odpovídajícími právy, takže příslušný uživatel pak může používat typické funkce systému Windows Server. Kromě vyhrazených přístupových práv pro prostředí klient/server systému Windows Server 2012 R2 neobsahuje licence Device CAL žádný další software.

Použití použitých licencí CAL na zařízení pro edice Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter

Licence Device CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se neliší od srovnatelných nových licencí Device CAL, protože nabízejí stejné možnosti využití funkcí dostupných v edicích Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter. Licence CAL pro použitá zařízení jsou proto pro mnoho společností a organizací ekonomickou alternativou k vybavení koncových zařízení licencí pro přístup k serveru. V následujícím přehledu jsou uvedeny všechny výhody a speciální funkce používaného softwaru.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter Edition?

Licencování klientského přístupu pro Windows Server 2012 R2 je k dispozici ve dvou typech licencí CAL:

 • Licence Device CAL pro Windows Server 2012 R2 - pro jedno koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)
 • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2012 R2 - pro jednoho uživatele

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro systém Windows Server 2012 R2?

Licence CAL zařízení pro systém Windows Server 2012 R2 se neliší funkcemi a službami od odpovídající licence CAL uživatele. Jediný rozdíl je však v příslušném typu oprávnění přístupu k serveru Windows Server: Pomocí licence Device CAL je k přístupu oprávněno jediné koncové zařízení, které však může střídavě používat více uživatelů pro přístup ke službám Windows Server; v závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic s počítačem a typických pracovních postupech v některých firmách může tato situace převažovat - na rozdíl od situace, kdy jeden uživatel s vlastním účtem používá převážně zcela jiná koncová zařízení.

Například koncový bod vybavený licencí Device CAL může být výhodnější ve firmách se směnným provozem, kde několik zaměstnanců sdílí jeden koncový bod pro kontrolu e-mailů apod.; zde je potřeba méně licencí pro přístup ke koncovému bodu. Pokud je licencovaným koncovým zařízením mobilní zařízení, například notebook, tablet nebo chytrý telefon, může uživatel přistupovat k serveru Windows bez ohledu na umístění - např. v domácí kanceláři, na cestách nebo na jiném místě. Zařízení CAL tedy nabízí také možnosti mobilního použití.

Jaké různé možnosti použití nabízí použitá licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 R2 ve verzích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je pro systém Windows Server 2012 R2 nainstalována verze Standard nebo Datacenter, nabízí licence Device CAL také různé funkce: K edici Datacenter systému Windows Server 2012 R2 je možné přistupovat pomocí licence Device CAL pro edici Standard - k dispozici jsou však pouze omezené funkce edice Standard. Pouze licence Device CAL pro edici Datacenter nabízí odpovídající rozšířený rozsah funkcí a vlastností. Pokud je pro přístup k systému Windows Server 2012 R2 Standard použita licence Device CAL pro edici Datacenter, jsou k dispozici pouze funkce edice Standard.

Poznámka ke kompatibilitě verzí licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 R2

S licencí Device CAL pro Windows Server 2012 R2 má koncové zařízení kromě funkcí dostupných v závislosti na edici také přístupová práva pro starší verze Windows Serveru (downgrade). Naopak licenci Device CAL pro Windows Server verze 2012 R2 nelze použít pro přístup k vyšší verzi, například 2016 (upgrade). Při nákupu licencí CAL zařízení pro Windows Server 2012 R2 by proto zákazníci měli kromě funkcí dostupných pro danou edici věnovat pozornost kompatibilitě mezi stávající serverovou licencí a požadovanou licencí pro klientský přístup.

Na co je ještě třeba brát ohled při nákupu použitých licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 R2?

Licence Device CAL pro Windows Server 2012 R2 licencuje pouze jedno koncové zařízení a vybavuje ho přístupovými právy definovanými pro danou edici. Po dokončení registrace již nelze licenci Device CAL přenést na jiné koncové zařízení. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL.

Tato ustanovení pro licence CAL definované ve správě licencí společnosti Microsoft slouží k zabránění neoprávněného přístupu k systému Windows Server 2012 R2, což firmám poskytuje větší bezpečnost dat a komunikace, protože bez příslušné licence Device CAL nelze přistupovat k e-mailovým službám nebo datům serveru.

Závěr o licencích CAL zařízení

Který typ klientských přístupových licencí nabízí ve firmě větší flexibilitu, a tedy i výhodnější možnost licencování, tedy závisí na konkrétním případu. Kromě počtu licencovaných koncových zařízení pro přístup k serveru Windows Server je rozhodující také počet uživatelů: pokud k serveru Windows Server 2012 R2 přistupuje střídavě několik uživatelů prostřednictvím jediného koncového zařízení, nabízí licencování pomocí licencí Device CAL více výhod.

Před rozhodnutím o nákupu licencí CAL je proto nejlepším výchozím bodem pro výběr typu licence CAL pro systém Windows Server 2012 R2 přesná znalost typických firemních procesů. V popsané situaci je licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro společnost levnější než licencování pomocí licencí CAL na uživatele, protože je třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů.

Použité licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2012 R2 v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Použité licence CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2012 R2 jsou k dispozici také jednotlivě v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop - zde neplatí žádná nařízení společnosti Microsoft o odstupňování licencí; jinak použitý software nemá žádné nevýhody ani omezení ve srovnání s novými licencemi - nejen proto, že se software v zásadě neopotřebovává, ale také proto, že neexistují žádná omezení funkčnosti.

Odkud pocházejí licence Device CAL pro Windows Server 2012 R2, které společnost Wiresoft nabízí jako použitý software?

Použité licence CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2012 R2, které nabízí společnost Wiresoft, jsou originální licence společnosti Microsoft z jejího licenčního programu; před prodejem společností Wiresoft byly součástí svazkové licence na zařízení pro systém Windows Server 2012 R2 zakoupené společností. Společnost Wiresoft zakoupila tuto svazkovou licenci nebo jednotlivé nevyužité licence pro přístup k zařízením a celé svazkové licence byly rozpuštěny do jednotlivých licencí. Výsledné jednotlivé licence CAL zařízení jsou označeny jako použitý software. Navzdory tomuto označení je lze používat jako nové licence pro přístup k systému Windows Server 2012 R2, protože se od nových licencí neliší ani omezením funkčnosti, ani dobou používání.

Předem použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 R2 se zárukou kupujícího

Nabídka softwaru Device CAL pro Windows Server 2012 R2 od společnosti Wiresoft poskytuje zákazníkům bezpečné licencování pro Windows Server 2012 R2! Použité licence CAL pro zařízení od společnosti Wiresoft nabízejí také obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup nebo používání použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2012 R2 legální?

Zákazníci společnosti Wiresoft se mohou spolehnout na legální bezpečnost při nákupu použitých licencí Device CAL pro Windows Server 2012 R2 i při jejich používání, protože neporušují žádné právní předpisy. Je to proto, že jak použité licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 R2, tak další podobné licence pro klientský přístup, které jsou k dispozici v obchodě Wiresoft, pocházejí ze zásoby licencí společností. Obchodování s použitými licencemi CAL se tedy opírá o platnou judikaturu, která výslovně povoluje prodej, nákup a také používání použitých licencí CAL společnosti Microsoft; to bylo opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Použitý software od společnosti Wiresoft navíc nabízí bezpečnost auditu díky kompletní evidenci všech předchozích kupujících!

Přehled všech výhod používaného softwaru pro licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 R2

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2012 R2 jako použitý software od společnosti Wiresoft jsou levnější alternativou ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od většiny běžných poskytovatelů softwaru - tato výhoda platí i pro použitý software Microsoft Server nebo jiné licence pro klientský přístup.

Vzhledem k tomu, že licencování používaných licencí CAL na zařízení není regulováno jinak často běžným odstupňováním, můžete licencovat přesný počet koncových zařízení podle skutečného využití služeb Windows Server ve vaší společnosti. Zákazníci společnosti Wiresoft tak mohou díky tomuto flexibilnímu licencování klientského přístupu také snížit náklady na nákup koncových zařízení.

Použité přístupové licence od společnosti Wiresoft také nabízejí obzvláště praktický způsob, jak doplnit vlastní zásoby softwaru za rozumnou cenu, protože nabídka pokrývá i několik verzí softwaru. Tím se také předchází problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny například souběžným používáním různých verzí softwaru, a snižují se tak náklady na nákup nového hardwaru. Kromě licencí CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2012 R2 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také odpovídající licence CAL na uživatele jako použitý software.

Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje software Microsoft pro mnoho dalších oblastí - se všemi výše uvedenými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí CAL na zařízení pro MS Windows Server 2012 R2 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie