Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10420
  • R18-05123
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
3 367,90 Kč * 3 740,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 10x User CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby uživatel mohl využívat služby dostupné v edicích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence vyžadována také licence pro klientský přístup: licence pro klientský přístup (client access license) Windows Server 2016 User CAL. Ta dává konkrétnímu registrovanému uživateli příslušná přístupová práva, která může využívat na jakémkoli koncovém zařízení podporujícím systém Windows.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"

10 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software

Aby mohl uživatel využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence vyžadována také licence pro klientský přístup: licence Windows Server 2016 User CAL. Tím získá konkrétní registrovaný uživatel příslušná přístupová práva, která může používat na jakémkoli koncovém zařízení podporujícím systém Windows.

Vzhledem k tomu, že serverová licence pro Windows Server 2016 neobsahuje žádná přístupová práva pro uživatele podle předpisů platných pro správu licencí společnosti Microsoft, je třeba je získat samostatně ve formě licence User CAL.

Uživatelské licence CAL pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter od společnosti Wiresoft jsou k dispozici za výhodnou cenu jako použitý software - navíc jsou k dispozici i jednotlivě - pro flexibilní licencování všech uživatelů podle jejich potřeb. Tyto použité uživatelské licence pro přístup k systému Windows Server 2016 mají stejné funkce jako uživatelské licence CAL nabízené jako nové v rámci běžného programu licencování svazků společnosti Microsoft.

Používání všech služeb systému Windows Server 2016 s použitou licencí User CAL

S použitou licencí User CAL můžete používat všechny funkce, které jsou k dispozici v aplikaci

Server verze 2016, nástupce systému Windows Server 2012: Systém Windows Server 2016 podporuje systém Windows 10 a lze jej také použít k vytvoření cloudového serveru, na kterém lze poskytovat a zabezpečovat data.

Systém Windows Server 2016 je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter. Ty obsahují funkce, jako je nasazení serverů Core a Nano a služba Host Guardian, a nabízejí také použití kontejnerů Windows Server a kontejnerů Virtualisation/Hyper-V. Výhradně ve verzi Datacenter Edition systému Windows Server 2016 je možné používat funkce, jako je softwarově definovaná síť (SDN), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica, a také síťové zásobníky (Protocol Stack) a stíněné virtuální počítače (Shielded Virtual Machines) pod podmínkou příslušné licence User CAL; jedná se především o funkce, které jsou vyžadovány zejména ve větších společnostech s rozsáhlým pracovním zatížením a několika používanými virtuálními systémy.

Přehled licencí User CAL pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter jako používaný software

Licence User CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se funkčně neliší od nových licencí User CAL, protože obsahují stejné možnosti použití funkcí a služeb dostupných v edicích Windows Server 2016 Standard a Datacenter. Použité licence CAL pro uživatele jsou proto pro mnoho společností a organizací ekonomickým řešením, jak poskytnout uživatelům osobní licenci pro přístup k serveru. Více informací najdete v následujícím přehledu.

Správa licencí klientského přístupu společnosti Microsoft pro systém Windows Server 2016

V rámci správy licencí společnosti Microsoft je přesně regulováno licencování doplňkového přístupu uživatelů edic Windows Server 2016 Standard a Datacenter, aby mohli přistupovat k e-mailům, kontaktům a kalendářům i dalším službám. Licence serveru sice obsahuje také přístupové licence, ale ty jsou určeny pouze pro správce, takže je nelze používat pro typické uživatelské služby. Ty lze používat pouze s odpovídající klientskou přístupovou licencí, jako je například licence User CAL, která konkrétnímu individuálnímu uživateli poskytuje odpovídající přístupová práva, k nimž může přistupovat prostřednictvím koncového zařízení podle svého výběru. Kromě těchto vyhrazených uživatelských přístupových práv pro prostředí klient/server systému Windows Server 2016 neobsahuje licence User CAL žádný další software.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro Windows Server 2016 Standard a Datacenter Edition?

Licenční model Microsoft Client Access Licensing pro Windows Server 2016 nabízí dva typy licencí CAL:

  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2016 - pro jednoho vyhrazeného uživatele
  • Licence Device CAL pro Windows Server 2016 pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Windows Server 2016?

S licencí User CAL pro Windows Server 2016 lze v zásadě používat stejné funkce a služby jako s licencí Device CAL. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, kdo nebo co má licenci: Licence User CAL umožňuje vyhrazenému uživateli střídavě a nezávisle na umístění přistupovat ke službám systému Windows Server na libovolně zvoleném koncovém zařízení; v závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic ve firmě může jít o převažující pracovní situaci - na rozdíl od situace, kdy několik uživatelů používá jedno a totéž koncové zařízení s vlastním účtem.

Uživatel, který je oprávněn prostřednictvím licence User CAL, tak může k využívání služeb systému Windows používat libovolné koncové zařízení podporující systém Windows s vhodnou verzí operačního systému. Mohou například používat svůj notebook na cestách místo stacionárního počítače na pracovišti a v domácí kanceláři počítač nebo notebook, který je tam k dispozici, atd. Zejména pokud zaměstnanci často pracují na cestách a kontrolují e-maily nebo přistupují k datům na serveru atd., může být licencování pomocí licencí User CAL levnější než licencování pomocí koncových zařízení.

Jaké konkrétní možnosti použití nabízí licence User CAL pro Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je nainstalována edice Standard nebo Datacenter systému Windows Server 2016, jsou s licencí User CAL k dispozici různé funkce: Datovou edici systému Windows Server 2016 je možné používat také s licencí User CAL pro edici Standard, ale s tím omezením, že pak jsou k dispozici pouze funkce edice Standard. Je to proto, že pouze s licencí User CAL pro edici Datacenter je k dispozici rozšířený rozsah služeb a funkcí s licencí serveru edice Datacenter.

Naopak s licencí User CAL pro edici Datacenter lze při přístupu k serveru s licencí pro edici Standard používat pouze odpovídající definované funkce.

Poznámka ke kompatibilitě verzí licencí User CAL pro systém Windows Server 2016

S použitou licencí User CAL pro Windows Server 2016, jak již bylo zmíněno, může zaměstnanec využívat nejen funkce obsažené v závislosti na edici, ale obsahuje také přístupová práva pro starší verze Windows Server, například 2013 (downgrade). Opačný postup však není možný, takže licenci User CAL pro Windows Server verze 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi 2019 (upgrade).

Při nákupu licencí User CAL pro Windows Server 2016 je proto třeba věnovat pozornost nejen příslušným použitelným funkcím pro jednotlivé edice, ale také kompatibilitě mezi serverovou licencí a licencí pro klientský přístup.

Co dalšího byste měli zvážit při licencování systému Windows Server 2016 s licencemi User CAL?

Licence User CAL pro Windows Server 2016 licencuje přesně jednoho uživatele a poskytuje mu možnosti použití příslušné edice serveru. Po dokončení registrace již nelze tuto licenci CAL přenést na jiného uživatele. Není také možné změnit typ CAL a použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení.

Účelem těchto ustanovení uvedených ve správě licencí společnosti Microsoft je zabránit neoprávněnému přístupu k systému Windows Server 2016, což zajišťuje větší bezpečnost komunikace i samotných dat, protože bez příslušné licence User CAL nemohou třetí strany přistupovat k e-mailovým službám nebo datům serveru.

Závěr o licencích CAL pro uživatele

Který typ licence pro klientský přístup nabízí více možností využití systému Windows Server 2016 pro konkrétní společnost a představuje také výhodnější možnost licencování, proto závisí na konkrétním případu. Kromě počtu uživatelů je rozhodující také to, kolik koncových zařízení se používá pro přístup k serveru Windows Server: Jakmile bude většina uživatelů používat k přístupu ke službám systému Windows Server 2016 velmi odlišná koncová zařízení, nabízí licencování pomocí licencí User CAL více výhod.

Před nákupem licencí CAL je proto vhodné zjistit, jak vypadá typický pracovní postup ve firmě, aby bylo možné najít nejvhodnější typ licence CAL pro systém Windows Server 2016. Pak může být licencování pomocí licencí User CAL levnější než licencování pomocí licencí Device CAL, protože je třeba zakoupit méně klientských přístupových licencí.

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jsou k dispozici jako použitý software v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již od jedné licence

Použité uživatelské licence CAL pro edice Windows Server 2016 lze zakoupit i jednotlivě v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop, protože neexistuje žádná gradace, jak je tomu obvykle v případě licenčních předpisů společnosti Microsoft; jinak použitý software nemá žádné nevýhody ani omezení funkčnosti - v neposlední řadě proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Odkud pocházejí použité licence User CAL pro Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft?

Uživatelské licence CAL pro edice systému Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou rovněž nabízeny v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; jediný rozdíl spočívá v tom, že dříve byly součástí uživatelské objemové licence pro systém Windows Server 2016, kterou si společnost zakoupila. Tyto objemové licence nebo licence pro přístup jednotlivých uživatelů byly zakoupeny společností Wiresoft, přičemž objemové licence byly rozděleny na jednotlivé licence. Výsledné licence CAL jednotlivých uživatelů se označují jako použitý software. Přestože jsou označeny jako "použité", lze je používat stejně jako nové licence pro přístup k systému Windows Server 2016, protože se od nich neliší z hlediska omezení funkčnosti nebo doby používání.

Použitý software pro uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 se zabezpečením kupujícího

I v případě použitých licencí User CAL od společnosti Wiresoft se zákazníci mohou spolehnout na obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitého softwaru pro licence User CAL pro Windows Server 2016 legální?

Nákup použitých licencí User CAL pro systém Windows Server 2016 a jejich používání je pro zákazníky právně nezávadné, protože při něm nejsou porušovány žádné právní předpisy. Na jedné straně licence User CAL pro Windows Server 2016 nabízené v obchodě Wiresoft Shop, stejně jako další licence pro klientský přístup, pocházejí z licenčních zásob společností. Prodej i nákup a používání použitých licencí CAL se proto opírá o platnou judikaturu, která výslovně povoluje obchodování s použitými licencemi Microsoft a jejich používání; tato skutečnost byla několikrát jasně potvrzena různými soudními rozhodnutími.

Další výhodou používaného softwaru Wiresoft je jeho auditní zabezpečení prostřednictvím kompletního dokladu o všech předchozích kupujících!

Shrnutí vašich výhod s použitým softwarem pro licence User CAL pro Windows Server 2016

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou cenově výhodnou alternativou ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od běžných poskytovatelů softwaru - tato cenová výhoda platí i pro ostatní použitý software Microsoft Server nebo přístupové licence od společnosti Wiresoft.

Vzhledem k tomu, že licencování pomocí licencí CAL pro použité uživatele nezahrnuje jinak často obvyklé odstupňování, můžete díky společnosti Wiresoft přizpůsobit potřebu licencí pro klientský přístup skutečnému využívání služeb systému Windows Server ve vaší společnosti. Flexibilní licencování klientského přístupu uživatelů k systému Windows Server 2016 tak může také snížit vaše pořizovací náklady.

Nabídka použitých licencí společnosti Wiresoft je také mimořádně levným způsobem doplnění zásob softwaru, protože je přitom k dispozici několik verzí určitého softwaru, takže se předejde problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny například souběžným používáním různých verzí softwaru, což může také snížit náklady při nákupu nového hardwaru.

V obchodě se softwarem Wiresoft najdete licence User CAL pro dostupné edice systému Windows Server 2016 a odpovídající licence Device CAL jako použitý software. Nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft navíc zahrnuje i aplikace pro další oblasti, ve kterých se používá software společnosti Microsoft - se všemi zmíněnými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro MS Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie