Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10072
  • R18-05121
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
401,90 Kč * 445,90 Kč * (9,87% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x zařízení CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Zařízení CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence pro jednu z verzí vyžadována také licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením: Windows Server 2016 Zařízení CAL. Tím získá jeden registrovaný počítač (PC, notebook, tablet atd.) odpovídající definovaná přístupová práva.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL"

Licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software

Aby uživatelé mohli využívat všechny služby serveru Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence pro jednu z verzí vyžadována také licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením: Windows Server 2016 Device CAL. Tím získá jeden registrovaný počítač (PC, notebook, tablet atd.) odpovídající definovaná přístupová práva.

Podle předpisů společnosti Microsoft pro správu licencí nejsou součástí serverové licence pro Windows Server 2016 žádná uživatelská práva, takže je nutné je zakoupit samostatně ve formě licence Device CAL. Každé koncové zařízení, které je v něm zaregistrováno, pak může používat kterýkoli oprávněný uživatel pro přístup k funkcím serveru Windows.

Licence CAL pro zařízení pro Windows Server 2016 edice Standard a Datacenter jsou k dispozici od společnosti Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software - jsou k dispozici také jednotlivě pro flexibilní licencování koncových zařízení podle potřeb. Použité licence pro přístup k softwaru pro koncová zařízení mají stejné funkce jako licence CAL pro zařízení pro Windows Server 2016, které jsou nabízeny jako nové produkty v rámci běžného licenčního programu společnosti Microsoft.

Využívání všech funkcí serveru Windows Server 2016 i s použitou licencí Device CAL

S licencí Device CAL můžete používat - také jako použitý software - všechny funkce zařízení

Server verze 2016, nástupce serveru Windows Server 2012: Podporuje nejen Windows 10, ale je také připraven pro cloud, takže umožňuje vytvořit cloudový server, na který lze zálohovat data prostřednictvím koncového zařízení s oprávněním k přístupu.

Windows Server 2016 je k dispozici od společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter a také licence CAL potřebné pro každou z nich. Ty zahrnují také nasazení serverů Core a Nano a umožňují použití kontejnerů Virtualization/Hyper-V a také kontejnerů Windows Server a služby Host Guardian. Zejména edice Datacenter Edition serveru Windows Server 2016 s odpovídající licencí Device CAL nabízí využití funkcí, jako jsou softwarově definované sítě (SDN) a síťové zásobníky (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica a stíněné virtuální stroje (Shielded VMs), což jsou funkce, které jsou potřebné zejména ve firmách s velkou pracovní zátěží a více virtuálními systémy.

Přehled všech informací o použitém softwaru Licence k zařízení pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter

Licence Device CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se neliší od odpovídajících nových licencí Device CAL, obsahují stejné možnosti využití funkcí dostupných v edicích Windows Server 2016 Standard a Datacenter. Licence CAL pro zařízení jako používaný software jsou proto pro mnoho společností a organizací ekonomickou alternativou, jak vybavit stávající koncová zařízení podporující Windows licencí pro přístup k serveru. V následujícím přehledu jsou vysvětleny všechny výhody a speciální funkce tohoto použitého softwaru.

Správa licencí Microsoft CAL na Windows Server 2016

Správa licencí společnosti Microsoft definuje všechny příslušné podmínky v doplňkových licencích pro přístup ke koncovým bodům pro Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter, aby uživatelé mohli jejich prostřednictvím přistupovat k e-mailu, kontaktům a kalendářům. Každá serverová licence obsahuje přístupové licence, které jsou však určeny pro správce a nelze je používat pro typické uživatelské služby. Ty jsou k dispozici pouze prostřednictvím klientských přístupových licencí, jako je licence Device CAL, která poskytuje příslušnému koncovému zařízení příslušná práva, takže každý uživatel může používat typické funkce serveru Windows. Kromě vyhrazených přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Windows Server 2016 neobsahuje licence Device CAL žádný další software.

Jaké typy licencí CAL jsou k dispozici pro Windows Server 2016 Standard- a edici Datacenter?

Licencování klientského přístupu pro Windows Server 2016 je k dispozici prostřednictvím licenčního modelu společnosti Microsoft ve dvou typech licencí CAL:

  • Licence Device CAL pro Windows Server 2016 pro jedno vyhrazené koncové zařízení (PC, notebook, tablet, telefon)
  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2016 - pro jednoho vyhrazeného uživatele

Existují rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro Windows Server 2016?

Licence Device CAL pro Windows Server 2016 poskytuje v podstatě stejné funkce a služby jako licence User CAL. Rozdíl je pouze v příslušném typu přístupu k serveru Windows: Pomocí licence Device CAL může jedno koncové zařízení používat několik uživatelů, kteří přes něj střídavě přistupují ke službám serveru Windows; tato situace může být v některých firmách - v závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic s počítačem a typických pracovních postupech - dána na rozdíl od situace, kdy uživatel převážně používá zcela jiná koncová zařízení se samostatným účtem pro tento účel.

Každé koncové zařízení s podporou Windows, které je vybaveno licencí Device CAL, tak mohou používat různí zaměstnanci a využívat tak služby Windows. Typickým příkladem jsou společnosti se směnným provozem, kde několik zaměstnanců sdílí jedno koncové zařízení pro kontrolu e-mailů apod.; v takovém případě je zapotřebí méně licencí pro přístup ke koncovému zařízení než licencí User CAL.

Licencované koncové zařízení, které lze používat na cestách, jako je notebook a tablet, ale také chytrý telefon, tak může příslušný uživatel používat bez ohledu na místo - např. domaOffice, na cestách nebo na jiném místě - pro přístup k serveru Windows prostřednictvím internetu. Zařízení CAL proto nabízí také možnosti mobilního použití.

Které možnosti použití jsou zahrnuty v licencích Device CAL pro Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je nainstalována edice Standard nebo Datacenter serveru Windows Server 2016, nabízí licence Device CAL různé funkce.

S licencí Device CAL pro edici Standard je však možné přistupovat k serveru Windows i v edici Datacenter - s tím rozdílem, že je k dispozici omezená funkčnost typická pro edici Standard. Pouze licence Device CAL pro edici Datacenter nabízí rozšířený rozsah služeb a funkcí odpovídající licenci serveru edice Datacenter. V souladu s tím je u licence Device CAL pro edici Datacenter k dispozici pouze funkčnost edice Standard s licencí serveru Standard.

Poznámka ke kompatibilitě verzí licencí CAL pro zařízení pro Windows Server 2016

Kromě možnosti využívat funkce dostupné v závislosti na edici s licencí Device CAL pro Windows Server 2016 je koncové zařízení vybaveno také přístupovými právy pro starší verze Windows Serveru, například 2013 (downgrade). Naopak licenci Device CAL pro server Windows Server verze 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi 2019 (upgrade).

Kupující licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016 by proto měli vždy věnovat pozornost kompatibilitě mezi stávající serverovou licencí a licencí pro klientský přístup a také funkcím dostupným pro danou edici.

Na co je ještě třeba myslet při licencování Windows Server 2016 s licencemi CAL na zařízení?

Licence Device CAL pro Windows Server 2016 licencuje přesně jedno koncové zařízení a vybavuje ho přístupovými právy dostupnými pro danou edici. Po dokončení registrace již nelze tento soubor Device CAL přenést na jiné koncové zařízení. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL.

Tato ustanovení uvedená ve správě licencí společnosti Microsoft slouží k zabránění neoprávněnému přístupu k serveru Windows Server 2016, který také poskytuje společnostem větší bezpečnost komunikace a dat, protože není možné přistupovat k e-mailovým službám nebo datům serveru prostřednictvím počítače bez příslušné licence Device CAL.

Závěr o licencích CAL zařízení

O tom, který typ licence pro klientský přístup nabízí více možností nebo výhodnější možnosti licencování ve společnosti pro přístup k serveru Windows Server 2019, se proto rozhoduje případ od případu. Kromě počtu koncových zařízení používaných pro přístup k serveru Windows je rozhodující také počet uživatelů: jakmile se na jednom koncovém zařízení pro přístup k serveru Windows vystřídá více uživatelů, nabízí licencování pomocí licence Device CAL více výhod.

Nejlepším výchozím bodem pro výběr správného typu licence CAL pro Windows Server 2016 je proto přesná znalost vlastních firemních procesů. Za výše uvedených okolností je licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro organizaci levnější než licencování pomocí licencí CAL na uživatele, protože v tomto případě je třeba zakoupit méně klientských přístupových licencí.

Použité licence CAL pro zařízení Microsoft Windows Server 2016 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již od jedné licence

Použité licence CAL na zařízení pro edice Windows Server 2016 jsou k dispozici i jednotlivě v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop - protože licenční předpisy společnosti Microsoft se nevztahují na tiering; jinak není použitý software nijak znevýhodněn ani omezen - nejen proto, že software se nemůže opotřebovat z principu, ale ani z hlediska jeho celkové funkčnosti.

Odkud pocházejí licence Device CAL pro Windows Server 2016, které společnost Wiresoft nabízí jako použitý software?

Licence Device CAL pro edice Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou rovněž k dispozici prostřednictvím licenčního programu společnosti Microsoft; s tím rozdílem, že dříve byly součástí licence Device Volume License pro Windows Server 2016, kterou společnost zakoupila jako první. Tuto svazkovou licenci nebo licence pro přístup k jednotlivým zařízením, které nebyly požadovány, pak zakoupila společnost Wiresoft a svazkové licence byly rozpuštěny do jednotlivých licencí. Takové licence CAL pro jednotlivá zařízení jsou pak označeny jako použitý software. Navzdory tomuto označení je lze používat jako nepoužívanou licenci pro přístup k serveru Windows Server 2016, protože se neliší od nových licencí ani z hlediska omezení funkčnosti, ani z hlediska doby používání.

Zabezpečení kupujícího pomocí použitého softwaru licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016

Nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro Windows Server 2016 poskytuje zákazníkům bezpečnou možnost licencování přístupu pro Windows Server 2016! Je to proto, že i použité licence CAL na zařízení u společnosti Wiresoft zahrnují obvyklou záruku kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je legální kupovat a používat použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2016?

Pro zákazníky společnosti Wiresoft je nákup použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016 i jejich používání právně bezpečné, protože neporušují žádné právní předpisy. Je to proto, že licence Device CAL pro Windows Server 2016 nabízené v obchodě společnosti Wiresoft, stejně jako další podobné licence pro klientský přístup, pocházejí z licenčních zásob společností. Z tohoto důvodu je obchodování s použitými licencemi CAL založeno na platné judikatuře, která výslovně povoluje prodej i nákup a používání použitých licencí Microsoft; to bylo také opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Použitý software Wiresoft nabízí také bezpečnost auditu díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících!

Shrnutí výhod použitého softwaru pro licence CAL zařízení pro Windows Server 2016

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 od společnosti Wiresoft jako použitý software představují levnější alternativu ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od běžných poskytovatelů softwaru - tato výhoda platí i pro ostatní použitý software nebo přístupové licence pro servery Microsoft.

Vzhledem k tomu, že licencování pomocí použitých licencí CAL na zařízení není omezeno jinak často běžným odstupňováním, můžete licencovat přesný počet koncových zařízení podle skutečného využití služeb serveru Windows ve vaší společnosti. Jako zákazník společnosti Wiresoft můžete díky tomuto flexibilnímu licencování klientského přístupu ke koncovým zařízením pro server Windows také snížit své pořizovací náklady.

Použité licence společnosti Wiresoft jsou také mimořádně praktickým způsobem, jak doplnit zásoby softwaru za rozumnou cenu, protože nabídka zahrnuje i několik verzí softwaru, čímž lze předejít problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny souběžným používáním různých verzí softwaru, a snížit tak i náklady na nákup nového hardwaru. Kromě licencí CAL na zařízení pro edice Windows Server 2016 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také odpovídající licence CAL na uživatele jako použitý software.

Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje také software Microsoft pro mnoho dalších oblastí - se všemi výše uvedenými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí CAL na zařízení pro MS Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie