Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10422
  • R18-05121
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
1 844,90 Kč * 2 048,90 Kč * (9,96% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x zařízení CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Zařízení CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence pro jednu z verzí vyžadována také licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením: Windows Server 2016 Zařízení CAL. Tím získá jeden registrovaný počítač (PC, notebook, tablet atd.) odpovídající definovaná přístupová práva.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software

Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence pro jednu z verzí vyžadována také licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením: licence Windows Server 2016 Device CAL. Tím získá jeden registrovaný počítač (PC, notebook, tablet atd.) odpovídající definovaná přístupová práva.

Podle předpisů platných pro správu licencí společnosti Microsoft nejsou součástí serverové licence pro systém Windows Server 2016 žádná uživatelská práva, takže je nutné je získat samostatně ve formě licence Device CAL. Každé takto registrované koncové zařízení pak může k funkcím serveru Windows Server přistupovat libovolný oprávněný uživatel.

Licence CAL na zařízení pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter jsou k dispozici od společnosti Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software - jsou k dispozici také jednotlivě pro flexibilní licencování koncových zařízení podle potřeb. Licence pro přístup k použitému softwaru pro koncová zařízení mají stejné funkce jako licence Device CAL pro Windows Server 2016, které jsou nabízeny jako nové produkty v rámci běžného licenčního programu společnosti Microsoft.

Využívání všech funkcí systému Windows Server 2016 i s použitou licencí Device CAL

Pomocí licence Device CAL můžete využívat - i jako použitý software - všechny možnosti, které nabízí software

Server verze 2016, nástupce systému Windows Server 2012: Podporuje nejen systém Windows 10, ale je také připraven pro cloud, takže je možné vytvořit cloudový server, na který lze zálohovat data prostřednictvím koncového zařízení s oprávněním k přístupu.

Systém Windows Server 2016 je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter a také v licencích CAL potřebných pro každou z nich. Mimo jiné mají také funkci Core & Nano Server Deployment a umožňují používat virtualizaci/Hyper-V Containers a také Windows Server Containers a službu Host Guardian Service. Datacentrová edice systému Windows Server 2016 nabízí také využití funkcí, jako jsou softwarově definované sítě (SDN) a síťové zásobníky (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica a stíněné virtuální počítače (Shielded Virtual Machines) s odpovídající licencí Device CAL, což jsou funkce, které jsou potřebné zejména ve firmách s rozsáhlým pracovním zatížením a několika virtuálními systémy.

Přehled všech informací o používaných licencích CAL na softwarová zařízení pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter

Licence Device CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se neliší od odpovídajících nových licencí Device CAL, obsahují stejné možnosti využití funkcí dostupných v edicích Windows Server 2016 Standard a Datacenter. Licence CAL pro zařízení jako používaný software jsou proto pro mnoho společností a organizací ekonomickou alternativou, jak vybavit stávající koncová zařízení se systémem Windows licencí pro přístup k serveru. Následující přehled vysvětluje všechny výhody a speciální funkce tohoto používaného softwaru.

Správa licencí Microsoft CAL pro systém Windows Server 2016

Správa licencí společnosti Microsoft definuje všechna příslušná ustanovení v rámci licencování doplňkového přístupu ke koncovým zařízením pro systém Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter, aby uživatelé mohli jejich prostřednictvím přistupovat k e-mailům, kontaktům a kalendářům. Ačkoli každá licence serveru obsahuje přístupové licence, jsou určeny pro správce a nelze je používat pro typické uživatelské služby. Ty jsou k dispozici pouze prostřednictvím licencí pro klientský přístup, jako je licence Device CAL, která poskytuje příslušnému koncovému zařízení odpovídající práva, takže každý uživatel může používat typické funkce systému Windows Server. Kromě vyhrazených přístupových práv pro prostředí klient/server systému Windows Server 2016 neobsahuje licence Device CAL žádný další software.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro Windows Server 2016 Standard a Datacenter Edition?

Licencování klientského přístupu pro Windows Server 2016 je k dispozici prostřednictvím licenčního modelu společnosti Microsoft ve dvou typech licencí CAL:

  • Licence Device CAL pro Windows Server 2016 pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)
  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2016 - pro jednoho vyhrazeného uživatele

Existují rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro systém Windows Server 2016?

Licence Device CAL pro systém Windows Server 2016 poskytuje v podstatě stejné funkce a služby jako licence User CAL. Rozdíl je pouze v příslušném typu přístupu k serveru Windows Server: Díky licenci Device CAL může jedno koncové zařízení používat několik uživatelů, kteří přes něj střídavě přistupují ke službám systému Windows Server; v závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic s počítačem a typických pracovních postupech může v některých firmách tato situace nastat - na rozdíl od situace, kdy uživatel používá převážně zcela jiná koncová zařízení se samostatným účtem pro tento účel.

Každé koncové zařízení se systémem Windows vybavené licencí Device CAL proto mohou používat různí zaměstnanci a využívat služby systému Windows. Typickým příkladem jsou společnosti se směnným provozem, kde několik zaměstnanců sdílí jedno koncové zařízení pro kontrolu e-mailů apod.; v takovém případě je potřeba méně licencí pro přístup ke koncovému zařízení než licencí User CAL.

Licencované koncové zařízení, které lze používat na cestách, jako je notebook a tablet, ale také chytrý telefon, tak může příslušný uživatel používat bez ohledu na místo - např. v domácí kanceláři, na cestách nebo na jiném místě - pro přístup k serveru Windows prostřednictvím internetu. Zařízení CAL proto nabízí také možnosti mobilního použití.

Které možnosti použití jsou zahrnuty v licencích Device CAL pro Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter?

Licence Device CAL nabízí různé funkce v závislosti na tom, zda je nainstalována edice Standard nebo Datacenter systému Windows Server 2016.

K serveru Windows Server v edici Datacenter je však možné přistupovat pomocí licence Device CAL pro edici Standard - s tím rozdílem, že jsou k dispozici omezené funkce typické pro edici Standard. Pouze licence Device CAL pro edici Datacenter nabízí rozšířený rozsah služeb a funkcí odpovídající licenci serveru edice Datacenter. V souladu s tím je u licence Device CAL pro edici Datacenter s licencí Standard Server k dispozici pouze funkčnost edice Standard.

Poznámka ke kompatibilitě verzí licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2016

Kromě možnosti využívat funkce dostupné v závislosti na edici s licencí Device CAL pro Windows Server 2016 je koncové zařízení vybaveno také přístupovými právy pro starší verze Windows Serveru, například 2013 (downgrade). Naopak licenci Device CAL pro Windows Server verze 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi 2019 (upgrade).

Kupující licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016 by proto měli vždy věnovat pozornost kompatibilitě mezi stávající serverovou licencí a licencemi pro klientský přístup a také funkcím dostupným pro danou edici.

Co dalšího je třeba vzít v úvahu při licencování systému Windows Server 2016 pomocí licencí CAL na zařízení?

Licence Device CAL pro systém Windows Server 2016 licencuje přesně jedno koncové zařízení a vybavuje ho přístupovými právy dostupnými pro danou edici. Po dokončení registrace již nelze tuto licenci CAL zařízení přenést na jiné koncové zařízení. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL.

Tato ustanovení uvedená ve správě licencí společnosti Microsoft slouží k zabránění neoprávněnému přístupu k systému Windows Server 2016, který také poskytuje společnostem větší bezpečnost při komunikaci a pro data, protože není možné přistupovat k e-mailovým službám nebo datům serveru prostřednictvím počítače bez příslušné licence Device CAL.

Závěr o licencích CAL zařízení

O tom, který typ licence pro klientský přístup nabízí více možností nebo výhodnější možnosti licencování ve společnosti pro přístup k systému Windows Server 2019, se proto rozhoduje případ od případu. Kromě počtu koncových zařízení, prostřednictvím kterých je k serveru Windows Server přistupováno, je rozhodující také počet uživatelů: jakmile několik uživatelů střídavě používá k přístupu k serveru Windows Server jedno koncové zařízení, nabízí licencování pomocí licence Device CAL více výhod.

Nejlepším výchozím bodem pro výběr správného typu licence CAL pro Windows Server 2016 je proto přesná znalost vlastních procesů společnosti. Za výše uvedených okolností je licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro společnost levnější než licencování pomocí licencí CAL na uživatele, protože v tomto případě je třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů.

Použitý software na zařízení CAL pro Microsoft Windows Server 2016 je k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již od jedné licence

Použité licence CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2016 jsou k dispozici i jednotlivě v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop - protože licenční pravidla společnosti Microsoft se nevztahují na stupňování; jinak není použitý software nijak znevýhodněn ani omezen - nejen proto, že software se nemůže opotřebovat z principu, ale ani z hlediska jeho obecné funkčnosti.

Odkud pocházejí licence Device CAL pro Windows Server 2016, které společnost Wiresoft nabízí jako použitý software?

Licence Device CAL pro edice Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou k dispozici také prostřednictvím licenčního programu společnosti Microsoft; s tím rozdílem, že dříve byly součástí licence Device Volume Licence pro Windows Server 2016, kterou společnost zakoupila jako první. Tyto objemové licence nebo licence pro přístup k jednotlivým zařízením, které nebyly požadovány, pak společnost Wiresoft zakoupila a objemové licence byly rozpuštěny do jednotlivých licencí. Tyto jednotlivé licence CAL zařízení jsou pak označeny jako použitý software. Navzdory tomuto označení je lze používat jako nepoužívané licence pro přístup k systému Windows Server 2016, protože se neliší od nových licencí ani z hlediska omezení funkcí, ani z hlediska doby používání.

Zabezpečení kupujícího pro používaný software licencí CAL zařízení pro Windows Server 2016

Nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro Windows Server 2016 poskytuje zákazníkům bezpečnou možnost licencování přístupu k systému Windows Server 2016! Je to proto, že použité licence CAL pro zařízení od společnosti Wiresoft zahrnují také obvyklé zabezpečení kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016 legální?

Pro zákazníky společnosti Wiresoft je nákup použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2016 i jejich používání právně bezpečné, protože neporušují žádné právní předpisy. Licence Device CAL pro Windows Server 2016 nabízené v obchodě společnosti Wiresoft, stejně jako další podobné licence pro klientský přístup, totiž pocházejí z licenčních zásob společností. Z tohoto důvodu se obchod s použitými licencemi CAL opírá o platnou judikaturu, která výslovně povoluje prodej i nákup a používání použitých licencí Microsoft; to bylo také opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Použitý software Wiresoft nabízí také bezpečnost auditu díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících!

Shrnutí výhod použitého softwaru pro licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2016

Licence User CAL pro Windows Server 2016 od společnosti Wiresoft představují jako použitý software levnější alternativu ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od běžných dodavatelů softwaru - tato výhoda platí i pro ostatní použitý software nebo přístupové licence pro Microsoft Server.

Vzhledem k tomu, že licencování pomocí licencí CAL na použitá zařízení není omezeno jinak často používaným stupňováním, můžete přesný počet licencovaných koncových zařízení přizpůsobit skutečnému využití služeb Windows Server ve vaší společnosti. Jako zákazník společnosti Wiresoft můžete díky tomuto flexibilnímu licencování klientského přístupu ke koncovým zařízením pro Windows Server také snížit své pořizovací náklady.

Použité licence společnosti Wiresoft jsou také mimořádně praktickým způsobem, jak doplnit zásoby softwaru za rozumnou cenu, protože nabídka zahrnuje i několik verzí softwaru. To znamená, že se lze vyhnout problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny například souběžným používáním různých verzí softwaru, a snížit náklady na pořízení nového hardwaru. Kromě licencí CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2016 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také odpovídající licence CAL na uživatele jako použitý software.

Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje také software Microsoft pro mnoho dalších oblastí - se všemi výše uvedenými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí Device CAL pro MS Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie