Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10073
  • R18-05123
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
401,90 Kč * 445,90 Kč * (9,87% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x uživatelská licence CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Uživatel CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby uživatel mohl využívat služby dostupné v edicích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence vyžadována také licence pro klientský přístup: licence pro Uživatelská licence CAL systému Windows Server 2016. Tím získá konkrétní registrovaný uživatel příslušná přístupová práva, která může používat na libovolném koncovém zařízení se systémem Windows.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software

Aby uživatel mohl využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter serveru Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence vyžadována také licence pro klientský přístup: Windows Server 2016 User CAL. Tím získá konkrétní registrovaný uživatel příslušná přístupová práva, která může využívat na libovolném koncovém zařízení s podporou Windows.

Vzhledem k tomu, že podle předpisů společnosti Microsoft pro správu licencí nezahrnuje serverová licence pro Windows Server 2016 přístupová práva pro uživatele, je třeba je zakoupit samostatně ve formě licence User CAL.

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 edice Standard a Datacenter dostupné od společnosti Wiresoft jsou k dispozici za rozumnou cenu jako použitý software - navíc jsou k dispozici i jednotlivě - pro flexibilní licencování všech uživatelů podle jejich potřeb. Tyto použité uživatelské přístupové licence pro Windows Server 2016 mají stejné funkce jako uživatelské licence CAL nabízené jako nové v rámci běžného programu Microsoft Volume Licensing Program.

Použití všech služeb serveru Windows Server 2016 s použitou licencí User CAL

S použitou licencí User CAL můžete používat všechny funkce, které jsou k dispozici v aplikaci

Server verze 2016, nástupce serveru Windows Server 2012: Windows Server 2016 podporuje Windows 10 a lze jej také použít k vytvoření cloudového serveru, na kterém lze poskytovat a zálohovat data.

Windows Server 2016 je k dispozici od společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter. Patří mezi ně funkce, jako je nasazení serverů Core & Nano a služba Host Guardian, dále nabízejí kromě serverových kontejnerů Windows také použití virtualizačních kontejnerů/Hyper-V. Výhradně ve verzi Datacenter Edition serveru Windows Server 2016 je možné používat funkce, jako je softwarově definovaná síť (SDN), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica, a také síťové zásobníky (Protocol Stack) a stíněné virtuální stroje (Shielded VMs), a to pod podmínkou příslušné licence User CAL.Jedná se především o funkce, které jsou vyžadovány zejména ve větších společnostech s rozsáhlým pracovním zatížením a několika používanými virtuálními systémy.

Přehled licencí User CAL pro edice Windows Server 2016 Standard a Datacenter jako používaný software

Licence User CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou funkčně stejné jako nové licence User CAL, protože obsahují stejné využití funkcí a služeb dostupných v edicích Windows Server 2016 Standard, resp. Datacenter. Použité licence CAL pro uživatele jsou proto pro mnoho firem a organizací ekonomickým řešením, jak poskytnout uživatelům osobní licenci pro přístup k serveru. Další podrobnosti naleznete v následujícím přehledu.

Správa licencí klientského přístupu společnosti Microsoft na adrese Windows Server 2016

Správa licencí společnosti Microsoft podrobně popisuje dodatečné licencování přístupu uživatelů serverů Windows Server 2016 edice Standard a Datacenter k e-mailu, kontaktům, kalendáři a dalším službám. Serverová licence sice zahrnuje také přístupové licence, ale ty jsou určeny pouze pro správce, takže je nelze použít pro typické uživatelské služby. Ty lze používat pouze s odpovídající klientskou licencí pro přístup, jako je například licence User CAL, která dává konkrétnímu individuálnímu uživateli odpovídající přístupová práva, k nimž může přistupovat prostřednictvím koncového zařízení podle svého výběru. Kromě těchto vyhrazených uživatelských přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Windows Server 2016 neobsahuje licence User CAL žádný další software.

Jaké typy licencí CAL jsou k dispozici pro Windows Server 2016 Standard- a edici Datacenter?

Licenční model společnosti Microsoft Licencování klientského přístupu pro Windows Server 2016 nabízí dva typy licencí CAL:

  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2016 - pro jednoho vyhrazeného uživatele
  • Licence Device CAL pro Windows Server 2016 pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Windows Server 2016?

S licencí User CAL pro Windows Server 2016 lze v zásadě používat stejné funkce a služby jako s licencí Device CAL. Obě se liší pouze tím, kdo nebo co má licenci: Licence User CAL umožňuje vyhrazenému uživateli střídavě a nezávisle na umístění přistupovat ke službám serveru Windows na libovolně zvoleném koncovém zařízení; v závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic ve firmě může jít o převažující pracovní situaci - na rozdíl od situace, kdy několik uživatelů používá jedno a totéž koncové zařízení s vlastním účtem.

Uživatel, který je autorizován prostřednictvím licence User CAL, tak může k využívání služeb Windows používat libovolné koncové zařízení s vhodnou verzí operačního systému, které podporuje Windows. Například na cestách může používat svůj notebook místo stacionárního počítače na pracovišti a v domácí kanceláři může používat počítač nebo notebook, který je tam k dispozici. Zejména pokud zaměstnanci často pracují mobilně a kontrolují e-maily nebo přistupují k datům na serveru atd., může být licencování pomocí licencí User CAL cenově výhodnější než licencování pomocí koncových zařízení.

Jaké konkrétní možnosti použití nabízejí licence User CAL pro Windows Server 2016 ve verzích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je nainstalována verze Standard nebo Datacenter Edition serveru Windows Server 2016, jsou s licencí User CAL k dispozici různé funkce: Datovou edici Windows Server 2016 je možné používat také s licencí User CAL pro edici Standard, ale s tím omezením, že pak jsou k dispozici pouze funkce edice Standard. Protože pouze s licencí User CAL pro edici Datacenter je k dispozici rozšířený rozsah služeb a funkcí s licencí serveru edice Datacenter.

Naopak s licencí User CAL pro edici Datacenter lze při přístupu k serveru licencovanému pro edici Standard používat pouze odpovídající definované funkce.

Poznámka ke kompatibilitě verzí licencí User CAL pro Windows Server 2016

S použitou licencí User CAL pro Windows Server 2016, jak již bylo zmíněno, může zaměstnanec využívat nejen funkce obsažené v závislosti na edici, ale obsahuje také přístupová práva pro starší verze Windows Serveru, například 2013 (downgrade). Opačný postup však není možný, takže licenci User CAL pro server Windows verze 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi 2019 (upgrade).

Při nákupu licencí User CAL pro Windows Server 2016 je proto třeba věnovat pozornost nejen příslušným použitelným funkcím pro jednotlivé edice, ale také kompatibilitě mezi serverovou licencí a licencí pro klientský přístup.

Co dalšího byste měli zvážit při licencování Windows Server 2016 s licencemi User CAL?

Licence User CAL pro Windows Server 2016 licencuje přesně jednoho uživatele a poskytuje mu možnosti používání příslušné edice serveru. Po dokončení registrace již nelze tuto licenci CAL přenést na jiného uživatele. Není také možné změnit typ CAL a použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení.

Účelem těchto ustanovení definovaných ve Správě licencí společnosti Microsoft je zabránit neoprávněnému přístupu k serveru Windows Server 2016, což zajišťuje vyšší bezpečnost komunikace i samotných dat, protože bez příslušné licence User CAL nemohou třetí strany přistupovat k e-mailovým službám nebo datům serveru.

Závěr o licencích CAL pro uživatele

Který typ licence pro klientský přístup pro konkrétní společnost nabízí více možností využití serveruWindows Server 2016 a představuje také výhodnější možnost licencování, proto závisí na konkrétním případu. Kromě počtu uživatelů je rozhodujícím faktorem také to, kolik koncových zařízení je používáno pro přístup k serveru Windows: Jakmile bude většina uživatelů používat k přístupu ke službám serveru Windows Server 2016 velmi různá koncová zařízení, nabízí licencování pomocí licencí User CAL více výhod.

Před nákupem licencí CAL je proto vhodné zjistit, jak vypadá typický pracovní postup ve firmě, aby bylo možné najít nejvhodnější typ licence CAL pro Windows Server 2016. Pak může být licencování pomocí licencí User CAL levnější než licencování pomocí licencí Device CAL, protože je třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů.

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jsou k dispozici jako použitý software v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop za cenu od jedné licence

Použité uživatelské licence CAL pro edice Windows Server 2016 lze zakoupit i jednotlivě v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop, protože nedochází k jejich odstupňování, jak tomu obvykle bývá u licenčních předpisů společnosti Microsoft; jinak použitý software nemá žádné nevýhody ani omezení funkčnosti - v neposlední řadě proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Odkud pocházejí použité licence User CAL pro Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft?

Uživatelské licence CAL pro edice Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou rovněž nabízeny v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; jediný rozdíl spočívá v tom, že byly dříve součástí uživatelské objemové licence pro Windows Server 2016, kterou si společnost zakoupila. Tyto objemové licence nebo licence pro přístup jednotlivých uživatelů zakoupila společnost Wiresoft, přičemž objemové licence byly rozděleny na jednotlivé licence. Výsledné licence CAL jednotlivých uživatelů se označují jako použitý software. Přestože jsou označeny jako "použité", lze je používat stejně jako nové licence pro přístup k serveru Windows Server 2016, protože se od nich neliší z hlediska omezení funkčnosti nebo doby používání.

Použitý software s licencemi User CAL pro Windows Server 2016 se zabezpečením kupujícího

I u použitých licencí CAL od společnosti Wiresoft se zákazníci mohou spolehnout na obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a nasazení použitého softwaru pro licence User CAL pro Windows Server 2016 legální?

Nákup použitých licencí User CAL pro Windows Server 2016 a jejich používání je pro zákazníky právně nezávadné, protože při něm nejsou porušovány žádné právní předpisy. Za prvé, uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 nabízené v obchodě Wiresoft Shop, stejně jako další licence pro klientský přístup, pocházejí z licenčního inventáře podniků. Prodej i nákup a používání použitých licencí CAL se proto opírá o platnou judikaturu, která výslovně povoluje obchodování s použitými licencemi Microsoft a jejich používání; tato skutečnost byla několikrát jasně potvrzena různými soudními rozhodnutími.

Další výhodou použitého softwaru Wiresoft je jeho auditní zabezpečení díky kompletní evidenci všech předchozích kupujících!

Shrnutí vašich výhod s použitým softwarem pro licence User CAL pro Windows Server 2016

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou cenově výhodnou alternativou ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od běžných poskytovatelů softwaru - tato cenová výhoda platí i pro ostatní použitý software Microsoft Server nebo přístupové licence od společnosti Wiresoft.

Vzhledem k tomu, že licencování pomocí použitých licencí CAL uživatelů eliminuje jinak často běžné stupňování, můžete díky společnosti Wiresoft přizpůsobit potřebu licencí pro přístup klientů skutečnému využití služeb serveru Windows ve vaší společnosti. Flexibilní licencování klientského přístupu uživatelů k serveru Windows Server 2016 tak může také snížit náklady na pořízení.

Nabídka použitých licencí společnosti Wiresoft je také mimořádně levným způsobem, jak doplnit zásoby softwaru, protože je přitom k dispozici více verzí určitého softwaru, čímž se předejde problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny například souběžným používáním různých verzí softwaru, což může také snížit náklady na nákup nového hardwaru.

V obchodě se softwarem Wiresoft najdete licence User CAL pro dostupné edice Windows Server 2016 a také odpovídající licence Device CAL jako použitý software. Nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft navíc zahrnuje i aplikace pro další oblasti, ve kterých se používá software společnosti Microsoft - se všemi zmíněnými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí User CAL pro MS Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie