Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10083
 • 6VC-03222
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
883,90 Kč * 980,90 Kč * (9,89% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x Device CAL
Systém  Server se systémem Windows
CAL RDS Device CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód
Runtime Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server Kompatibilní


Aby bylo možné používat službu vzdálené plochy (RDS) systému Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována příslušná licence RDS Client Access Licence (RDS CAL), aby mohl lokálně a nezávisle přistupovat k programům systému Windows atd. v podnikové síti. Běžná licence CAL pro systém Windows Server tato práva nepokrývá. Jednou z možností jsou licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha, které upravují přístup pro konkrétní registrované koncové zařízení (device) pro relaci Vzdálené plochy.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL"

Licence CAL na zařízení pro Remote Desktop Services na Windows Server 2016 koupit použité

Aby bylo možné používat Remote Desktop Services (RDS) serveru Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována odpovídající licence RDS Client Access License (RDS CAL), aby mohl lokálně a nezávisle přistupovat k programům Windows atd. ve firemní síti. Běžná licence CAL pro server Windows Server tato práva nezahrnuje. Jednou z možností jsou licence CAL zařízení pro službu Vzdálená plocha, které upravují přístup k relaci vzdálené plochy pro konkrétní registrované koncové zařízení (zařízení). Licence RDS Device 2016 CAL jako používaný software od společnosti Wiresoft mají ve srovnání s licencemi RDS CAL od běžných poskytovatelů licencí výhodu nižší ceny, nabízejí stejné funkce jako licence pro klientský přístup definované v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft pro objemové licence pro Remote Desktop Services pro server Windows.

Jaké jsou výhody licencí RDS CAL pro Windows Server 2016?

Služba vzdálené plochy - v předchozích verzích označovaná jako Terminálová služba - je vyhrazená serverová role pro uživatele, kteří používají služby atd. z Windows Server 2016 nebo jiných verzí serveru, aniž by byly příslušné programy Windows nainstalovány na místním počítači. Licence CAL pro službu RDS 2016 upravují tento přístup, jsou poskytovány licencovanému koncovému zařízení prostřednictvím příslušného serveru Windows jako hostiteli v rámci relace vzdálené plochy. Každý uživatel používající počítač nebo notebook apod., který má příslušnou licenci pro klientský přístup - tj. licenci RDS Device CAL - ji může používat nezávisle na místě (vzdáleně), ale také v podnikové síti prostřednictvím připojení k internetu.

Výhody licencí CAL pro zařízení služby Vzdálená plocha na Windows Server 2016 pro uživatele

Každý uživatel, který používá registrované koncové zařízení s licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2016, má při každé relaci přístup ke standardizovanému pracovnímu prostředí Windows. Během relace vzdálené plochy jsou programy Windows spouštěny prostřednictvím hostitele na příslušném serveru; to probíhá odděleně od ostatních klientských připojení, takže uživatel vidí pouze svou vlastní relaci.

S licencí VPD Device CAL 2016 mohou uživatelé používat i starší koncové body, jejichž hardware nebo výkon je slabší, protože využívají výkon serveru Windows prostřednictvím adresy Remote Desktop Services; licence VPD 2016 pro koncové body tak umožňují, aby nebylo nutné poskytovat výkonnější hardware.

Výhody licencí RDS CAL pro Windows Server 2016 pro správce

Kromě výhod licencí VP CAL 2016 pro zařízení (a uživatele) pro uživatele nabízejí také mnoho praktických funkcí pro správce, protože umožňují mnohem efektivnější správu všech uživatelů: software Windows tak může být v podnikové síti nasazen a spravován centrálně, místo aby byl instalován na každé jednotlivé koncové zařízení. To se provádí výhradně prostřednictvím serveru Windows, na kterém je poskytována a v případě potřeby také aktualizována.

Licence RDS Device CAL také definují příslušná práva pro licencované koncové zařízení, takže oprávnění uživatelé mohou k serveru přistupovat pouze s příslušnými přístupovými právy. Díky licencím RDS Device CAL pro Windows Server 2016 se tak výrazně sníží nároky na údržbu a zajišťování pracovních stanic.

Technické informace o licencích CAL pro zařízení služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016

Nasazení nebo použití licencí VP CAL pro vzdálená připojení k serveru Windows zahrnuje různé funkce, kromě toho je třeba vzít v úvahu také kompatibilitu licence VP CAL a serveru.

Role serveru Remote Desktop Services

Licence CAL zařízení (i uživatele) pro službu RDS serveru Windows Server 2016 obsahují více rolí, které společně umožňují používat programy Windows atd. pro licencované koncové zařízení nebo uživatele:

 • Správce licencování vzdálené plochy slouží k regulaci používání nebo poskytování služby RDS pro koncové body s licencí Device CAL pro server.
 • Pro každou relaci spravuje hostitel relací Vzdálené plochy plochy nebo programy, které jsou zpřístupněny koncovému bodu (nebo uživateli).
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše zajišťuje připojení k službě RDS pro relaci a v případě přerušení během relace také obnovuje připojení.
 • Brána vzdálené plochy se používá ve veřejné síti k řízení přístupu přes koncový bod k ploše Windows.
 • Webový přístup pro Remote Desktop Services umožňuje přístup konkrétním uživatelům nebo skupinám prostřednictvím služby RDS CAL přes webový portál.

Kompatibilita verzí licencí CAL pro zařízení služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016

Každá licence VP CAL - ať už pro koncovézařízení (Device), nebo pro uživatele - musí být kompatibilní s verzí serveru Windows, která se k němu používá. V případě RDS-CAL pro Windows Server 2016 to znamená, že je lze použít pro přístup k Windows Server 2016 NEBO ke starší verzi Windows Serveru (downgrade). Službu RDS-CAL 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi serveru Windows. K tomu je zapotřebí odpovídající verze CAL na adrese Remote Desktop Services.

Srovnání licencí CAL na zařízení a licencí CAL na uživatele pro Remote Desktop Services z Windows Server 2016

Jak již bylo uvedeno, implementace konkrétního softwaru Microsoft Server, například verze 2016, je v zásadě oddělena od jeho skutečného používání - to vždy vyžaduje jednu ze dvou odpovídajících licencí pro klientský přístup. Přístupová práva pro používání serveru Windows Server upravuje společnost Microsoft ve svém vlastním licenčním systému, který je založen na licencích Client Access Licences neboli CAL.

Kromě běžných přístupových licencí pro server Windows jsou pro server Remote Desktop Services nutné další licence CAL pro zařízení nebo uživatele, aby bylo možné získat také místní nezávislý - vzdálený - přístup k serveru Windows prostřednictvím webu. Systém RDS CAL nabízí správcům serverů nejen diferencovanou správu přístupových práv, ale znamená také dodatečné zabezpečení, protože cizí uživatelé nebo neregistrovaná koncová zařízení bez této přístupové licence (RDS Device CAL) nemají přístup k dostupným službám nebo datům serveru.

Společnost Microsoft nabízí dva různé typy licencí CAL pro Remote Desktop Services Windows Server 2016:

 • Licence zařízení CAL pro službu RDS: uděluje přístupová práva konkrétnímu koncovému zařízení (PC, notebook, stůl, mobilní telefon)
 • Uživatelská licence CAL pro službu RDS: poskytuje konkrétnímu uživateli přístupová práva

Typické funkce licence CAL zařízení pro Remote Desktop Services 2016

Licence RDS Device CAL je platná pouze pro jedno vyhrazené koncové zařízení, které je pro ni zaregistrováno. Licence Device CAL pro server Remote Desktop Services se používá k řízení jeho přístupových práv k serveru Windows nebo hostiteli pro každou relaci Vzdálené plochy. Každý zaměstnanec, který používá počítač, notebook atd. vybavený licencí RDS Device CAL, může využít Remote Desktop Services pro Windows Server 2016. U notebooků, tabletů nebo jiných mobilních zařízení, která lze používat bez ohledu na místo, nabízí RDS Device CAL tu výhodu, že příslušný uživatel má možnost využívat RDS ve firmě, na cestách nebo domaOffice.

Při prvním navázání spojení mezi klientským počítačem a koncovým zařízením je pro každé zařízení v režimu licencování udělena dočasná přístupová licence. Když se relace vzdálené plochy připojí k serveru jako hostitel podruhé, je pro zařízení vydána trvalá licence RDS CAL - za předpokladu, že je k dispozici ve Správci licencování vzdálené plochy.

Přehled všech funkcí licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2016

 • Licence Device CAL je vždy fyzicky přiřazena konkrétnímu koncovému zařízení - namísto konkrétního uživatele
 • Každá licence RDS Device CAL je sledována příslušným licenčním serverem,
 • bez ohledu na registraci ve službě Active Directory
 • Dočasné licence RDS CAL pro koncové body jsou platné 52 až 89 dní
 • Počet licencí CAL zařízení zadaných v jednom okamžiku nelze překročit

Závěr

Z výše uvedeného vyplývá, že odpověď na otázku, který typ služby Vzdálené plochy CAL nabízí v organizaci více výhod, závisí na konkrétním případu. Rozhodnutí o formě licencování klientského přístupu ke službě RDS musí být učiněno před nákupem, protože licenci CAL pro zařízení nelze dodatečně změnit na licenci CAL pro uživatele nebo naopak. Při nákupu licencí Licence na zařízení RDS hraje roli počet zaměstnanců a pracovních stanic: Jakmile několik zaměstnanců sdílí jedno koncové zařízení nebo pracuje převážně stacionárně, pak je licence Licence na zařízení RDS výhodnější.

Kupte si licence Microsoft Device CAL pro Remote Desktop Services 2016 jako jednu licenci u společnosti Wiresoft v našem internetovém obchodě

Licence RDS Device CAL pro Windows Server 2016 jsou již k dispozici jako jednotlivé licence v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop - jako použitý software jsou navíc k dispozici za mimořádně výhodnou cenu bez jakýchkoli nevýhod z hlediska použitelnosti.

Jaké se používají licence VP CAL pro zařízení RDS pro Windows Server 2016?

Licence Device CAL nabízené v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop na adrese Remote Desktop Services serveru Windows Server 2016 jsou typické přístupové licence, které pocházejí z odpovídající objemové licence pro koncová zařízení, kterou si společnost dříve zakoupila. Všechny nepotřebné přístupové licence pro koncová zařízení nebo dokonce celé svazkové licence byly odkoupeny společností Wiresoft, přičemž svazková licence je rozdělena a nabízena v obchodě jako jednotlivé licence RDS Client Access pro zařízení.

Rozdělením a dalším prodejem těchto licencí CAL jsou pak označeny jako použitý software. To neznamená žádné obecné opotřebení funkčnosti zařízení RDS Device CAL ani žádné omezení jeho použitelnosti z hlediska funkcí nebo doby trvání.

Jaké zabezpečení nabízejí licence Remote Desktop Services Device CAL pro Windows Server 2016 jako použitý software?

Ve společnosti Wiresoft je nákup použitých licencí RDS CAL pro zákazníky nejen levnější, ale také bezpečný! Licence CAL pro jednoho uživatele pro Remote Desktop Services serveru Microsoft Windows Server 2016 je nejen dostupná za nižší cenu ve srovnání se srovnatelným novým softwarem, ale nabízí také bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení včetně aktivace licence prostřednictvím přiloženého platného svazkového licenčního klíče.

Licence RDS Device CAL pro Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft pocházejí výhradně ze zásob licencí společností nebo organizací se sídlem v EU, což znamená, že se na tyto transakce vztahují právní předpisy EU. To znamená, že jak nákup licencí CAL pro službu RDS nebo jiných klientských přístupových licencí společnosti Microsoft jako použitého softwaru, tak i jejich použití pro naše zákazníky je právně chráněno a neznamená tedy porušení právních předpisů, protože prodej nebo nákup i použití licencí CAL pro službu RDS je právně povoleno, což bylo opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Vaše výhody s licencemi CAL na zařízení pro Remote Desktop Services 2016 jako používaný software

Nabídka licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2016 - nebo jiných licencí pro klientský přístup - od společnosti Wiresoft jako použitého softwaru nabízí našim zákazníkům nejen levnější alternativu ke srovnatelným komerčně dostupným nabídkám pro licencování vzdáleného přístupu ke službám serveru Windows, ale také volnou volbu počtu požadovaných licencí CAL.

Společnost Wiresoft dále nabízí možnost zakoupit licence RDS CAL pro Windows Server 2016 a starší nebo novější verze příslušných licencí pro Windows Server v internetovém obchodě. Tímto způsobem můžete zakoupit klientské licence pro přístup ke službě RDS i pro starší verze serveru Windows a vyhnout se problémům s kompatibilitou nebo nutnosti nákupu nového hardwaru. Využijte širokou nabídku softwaru různých verzí licencí RDS CAL pro Windows Server od společnosti Wiresoft!

V obchodě Wiresoft Software-Shop najdete licence CAL pro zařízení a uživatele pro Windows Server a další programy Microsoft Server a licence pro klientský přístup - vždy za rozumnou cenu jako použitý software a s možností okamžitého stažení. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, kontaktujte nás prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie