Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10084
 • 6VC-03224
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
883,90 Kč * 980,90 Kč * (9,89% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x User CAL
Systém  Server se systémem Windows
CAL RDS User CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód
Runtime Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server Kompatibilní


Aby mohlkaždý uživatel používatslužby vzdálené plochy Windows Server 2016 , potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS (zkráceně: RDS User CAL), aby mohl přistupovat k programům Windows atd. v podnikové síti lokálně a nezávisle na koncovém zařízení. Obvyklá User CAL pro Windows Server nezahrnuje práva pro vzdálený přístup; ta je třeba zakoupit zvlášť ve formě služby Vzdálená plocha User CAL. Ta dává jednomu registrovanému uživateli oprávnění k relacím vzdálené plochy.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL"

Remote Desktop Services Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 koupit použité

Aby mohl každý uživatel používat Remote Desktop Services serveruWindows Server 2016, potřebuje licenci RDS Client Access License (zkráceně RDS User CAL), aby mohl přistupovat k programům Windows atd. ve firemní síti lokálně, nezávisle na koncovém zařízení. Běžná licence User CAL pro Windows Server nezahrnuje práva vzdáleného přístupu, ta je třeba zakoupit zvlášť ve formě licence Remote Desktop Services User CAL. To dává jednomu registrovanému uživateli oprávnění k relacím vzdálené plochy.

Licence RDS User 2016 CAL společnosti Wiresoft jako použitý software mají velkou výhodu v nižší ceně ve srovnání s licencemi RDS User CAL od mnoha jiných poskytovatelů licencí. Zároveň obsahují stejné funkce jako licence User Client Access, které jsou k dispozici v rámci oficiálního licenčního programu Microsoft Volume Licensing Program pro Remote Desktop Services serveru Windows.

Jaké jsou výhody licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016?

Remote Desktop Services pro Windows Server - dříve nazývaný Terminálové služby - představuje vyhrazenou roli serveru pro uživatele nebo i koncová zařízení, aby mohli využívat služby Windows Serveru 2016 nebo jiné verze serveru, aniž by museli mít použité Windows programy nainstalované lokálně v počítači. Licence CAL pro službu RDS 2016 upravují tento vzdálený přístup pro jednotlivé zaměstnance; prostřednictvím příslušného serveru Windows, který funguje jako hostitel, jsou programy zpřístupněny licencovanému uživateli během relace vzdálené plochy. Tento uživatel k nim pak může přistupovat z libovolného počítače, notebooku apod. samostatně (vzdáleně) nebo také v sídle firmy prostřednictvím internetového připojení s využitím své klientské přístupové licence - RDS User CAL.

Výhody licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha na Windows Server 2016 pro zaměstnance

Každý oprávněný uživatel, který má licenci RDS User CAL pro Windows Server 2016, tak může v rámci vzdálené relace přistupovat ke standardizovanému pracovnímu prostředí Windows s libovolným koncovým zařízením s podporou internetu. Jak již bylo zmíněno, programy Windows se během relace vzdálené plochy spouštějí na příslušném serveru jako hostitel; uživateli se zobrazuje pouze jeho vlastní relace, protože probíhá odděleně od ostatních klientských připojení.

S licencí RDS User CAL 2016 mohou uživatelé používat téměř jakékoliv starší koncové zařízení, i když je jeho výkon nižší, protože jim Remote Desktop Services poskytuje aktuální výkon serveru Windows; s licencemi Remote Desktop Service User CAL 2016 tedy není pro používání programů Windows v aktuálních verzích povinnou podmínkou zajištění výkonnějšího hardwaru.

Výhody systému RDS CAL pro Windows Server 2016 pro správce

Kromě praktických výhod licencí RDS User CAL pro uživatele nebo koncová zařízení nabízí systém licencí RDS CAL také výhody pro správce: Licencování práv vzdáleného přístupu zefektivňuje správu všech registrovaných uživatelů a počítačů, protože v podnikové síti lze implementovaný software Windows spravovat centrálně a také jej prostřednictvím poskytovat, nemusí se kvůli tomu instalovat na každé jednotlivé koncové zařízení. Hostitelem je pouze server Windows, na kterém probíhá také aktualizace pomocí aktualizací.

Licence VP CAL definují také individuální práva registrovaných uživatelů, takže mohou používat server Windows pouze s vlastními přístupovými právy. Licence VP CAL na uživatele a zařízení pro Windows Server 2016 proto také výrazně snižují nároky na údržbu a poskytování pracovních stanic.

Technické informace o licencích CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016

Poskytování i používání licencí RDS CAL pro uživatele na serveruWindows se řídí různými rolemi. Především je třeba zajistit kompatibilitu licence RDS CAL a verze serveru.

Přehled rolí serveru Windows Remote Desktop Services

Při používání služby RDS serveru Windows Server 2016 jsou kromě správy práv k používání pro uživatele definovány další role serveru, které společně řídí používání programů Windows atd. pro licencovaného uživatele nebo koncové zařízení:

 • Správce licencování vzdálené plochy řídí nebo zajišťuje používání služby RDS pro každou licenci CAL uživatele.
 • Hostitel relací vzdálené plochy spravuje plochy nebo programy poskytované autorizovanému uživateli (nebo koncovému zařízení) při každé relaci.
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše zajišťuje připojení k službě RDS pro relaci a v případě přerušení během relace také obnovuje připojení.
 • Brána vzdálené plochy řídí přístup přes koncové zařízení k ploše Windows ve veřejné síti.
 • Webový přístup pro Remote Desktop Services umožňuje přístup prostřednictvím služby RDS CAL přes webový portál.

Poznámka Kompatibilita verzí pro Windows Server s licencemi CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha 2016

Systém RDS-CAL - bez ohledu na to, zda je určen pro konkrétního uživatele nebo pro konkrétní zařízení - musí být vždy kompatibilní s verzí serveru Windows, ke kterému je navázáno připojení. V případě služby RDS-CAL pro uživatele serveru Windows Server 2016 to znamená, že ji mohou používat k přístupu k serveru Windows Server 2016 i ke starší verzi serveru Windows Server (downgrade). Službu RDS-CAL 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi serveru Windows. To je možné pouze s odpovídající verzí nástroje Remote Desktop Services CAL je možná.

Srovnání licencí CAL pro uživatele a licencí CAL pro zařízení pro Remote Desktop Services z Windows Server 2016

V podstatě jak je popsáno výše: Implementace softwaru Microsoft Server 2016 nebo jakékoli jiné verze je nezávislá na jeho dalším použití - jak přímo, tak pro Remote Desktop Services; k tomu je zapotřebí odpovídající licence pro klientský přístup - RDS User CAL nebo RDS Device CAL. Veškerá přístupová práva prostřednictvím licencí klientského přístupu pro používání serveru Windows upravuje společnost Microsoft svým vlastním licenčním systémem.

Aby bylo možné přistupovat k serveru Windows a jeho stránkám Remote Desktop Services lokálně a nezávisle - vzdáleně - přes web, jsou kromě běžných přístupových licencí vyžadovány další licence RDS User nebo Device CAL. Systém licencí Microsoft RDS CAL také umožňuje správcům serverů přesně spravovat všechna přístupová práva, což zajišťuje vyšší bezpečnost, protože neregistrovaní uživatelé bez takové přístupové licence (licence RDS User CAL) nebo koncová zařízení nemají přístup k serveru Windows.

Společnost Microsoft nabízí dva různé typy licencí CAL pro používání serverů Remote Desktop Services z Windows:

 • Licence RDS User CAL: umožňuje přidělit vyhrazenému uživateli práva vzdáleného přístupu
 • Licence RDS Device CAL: poskytuje práva vzdáleného přístupu k vyhrazenému zařízení (PC, notebook, stůl, mobilní telefon)

Uživatelské licence CAL pro Remote Desktop Services 2016

Licence VP CAL pro Windows Server je vždy registrována výhradně na jméno jednoho vyhrazeného uživatele. Přístupová licence uděluje tomuto uživateli právo na přístup k serveru Windows pro relaci vzdálené plochy; výběr koncového zařízení nebo klientského počítače použitého pro přístup je volný, ale v jednom okamžiku lze přistupovat pouze k jednomu počítači nebo podobnému zařízení. Díky svobodné volbě hardwaru může oprávněný uživatel přepínat mezi stolním počítačem ve firmě, mobilním telefonem nebo tabletem apod. na cestách nebo např. na notebooku domaOffice, protože s licencí RDS User CAL vždy používá svůj osobní účet pro server Windows.

U licencí Licence VP CAL pro uživatele služby RDS není vynucováno licencování vzdálené plochy. To znamená, že příslušné klientské připojení je navázáno bez ohledu na počet licencí User CAL pro Remote Desktop Services poskytnutých na licenčním serveru. Každý uživatel však musí mít k dispozici platnou licenci User CAL. Proto je třeba stanovit přesný počet licencí CAL pro uživatele ve společnosti a na serveru Windows nainstalovat dostatečný počet přístupových licencí, aby měl každý uživatel k dispozici licenci RDS CAL. To se provádí pomocí

Správce licencování vzdálené plochy.

Přehled všech funkcí licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016

 • Licence VP CAL jsou přiřazeny konkrétnímu uživateli ve službě Active Directory - namísto zařízení
 • Licence VP CAL nejsou dočasné a nelze je odvolat
 • Licenční server sleduje každou licenci Remote Desktop Services User CAL
 • Licence CAL však nelze sledovat v rámci týmu
 • Počet definovaných licencí User CAL může být překročen - ale pak je to v rozporu s licenčním ujednáním ke vzdálené ploše

Závěr

Pro jaký typ vzdálených ploch jsou licence CAL určeny Windows Server 2016 nabízí ve společnosti více výhod, a proto se liší případ od případu. Rozhodnutí o licencování klientského přístupu závisí na počtu zaměstnanců a také na primárním využití koncových zařízení: Zaměstnanci, kteří flexibilně používají různá koncová zařízení nejen interně, ale také externě a mobilně a přistupují k nim na různých pracovních stanicích a přistupují k serveru Windows, mají s licencí RDS User CAL více možností. Licenci RDS User CAL nelze změnit na licenci zařízení a naopak. Rozhodnutí je proto třeba učinit při nákupu!

Kupte si licence Microsoft User CAL pro Remote Desktop Services 2016 levně od jedné licence v internetovém obchodě společnosti Wiresoft

Licence RDS User CAL pro Windows Server 2016 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již od jedné licence - nabídka použitého softwaru zahrnuje výhodnou cenu, přičemž "použitý" neznamená žádné nevýhody, pokud jde o použitelnost.

Jaký software se používá z licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016?

Licence Remote Desktop Services User CAL pro Windows Server 2016 nabízené v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop jsou typické přístupové licence společnosti Microsoft z jejího licenčního programu; jsou součástí objemové licence pro koncová zařízení, která byla původně zakoupena společností. Licence pro přístup uživatelů, které společnost nepotřebovala, nebo celá objemová licence byly prodány společnosti Wiresoft a objemová licence byla rozdělena na jednotlivé licence RDS. Při nákupu i rozdělení jsou pak tyto licence CAL označeny jako použitý software. To však neznamená obecné opotřebení funkcí uživatelské licence RDS ani žádné jiné omezení jejich použitelnosti, včetně časového omezení.

Jaké zabezpečení nabízí použitý software z Remote Desktop Services Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016?

Pro zákazníky je nákup použitých licencí RDS CAL od společnosti Wiresoft nejen cenově dostupný, ale také bezpečný! Získáte licenci CAL pro jednoho uživatele pro Remote Desktop Services Microsoft Windows Server 2016 není za méně peněz ve srovnání se srovnatelným novým zbožím, ale také máte jistotu kupujícího díky okamžitému stažení včetně aktivace licence s přiloženým platným svazkovým licenčním klíčem.

Všechny uživatelské licence CAL nabízené společností Wiresoft Remote Desktop Services Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 pocházejí z licenčního inventáře společností. Zakoupení licence User CAL pro RDS nebo jiné licence pro přístup ke klientům společnosti Microsoft jako k používanému softwaru, stejně jako používání, je pro vás jako pro zákazníka právně bezpečné, protože nedochází k porušení platných předpisů. To bylo také opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími. Použitý software od společnosti Wiresoft je díky úplnému prokázání kupujících také odolný vůči auditu!

Vaše výhody s použitým softwarem z uživatelských licencí CAL pro Remote Desktop Services 2016

Nabídka licencí CAL pro uživatele pro službu RDS serveruWindows Server 2016 i pro další licence pro klientský přístup jako použitý software od společnosti Wiresoft je nejen levnější alternativou k obvyklým komerčním nabídkám pro zákazníky, ale také nabízí volný výběr počtu licencí CAL potřebných k licencování vzdálených služeb pro server Windows Server.

Kromě toho máte díky nabídce v internetovém obchodě společnosti Wiresoft možnost zakoupit kromě licencí RDS CAL pro Windows Server 2016 také licence RDS Device CAL a starší nebo novější verze přístupových licencí pro Windows Server. Zakoupením těchto licencí CAL pro starší verze serveru Windows Server se vyhnete problémům s kompatibilitou nebo nutnosti zakoupit nový hardware. Využijte širokou nabídku použitého softwaru různých verzí CAL pro Windows Server u společnosti Wiresoft!

V obchodě Wiresoft Software-Shop najdete licence CAL pro uživatele a zařízení pro Windows Server a další licence pro klientský přístup nebo serverové programy společnosti Microsoft - levně jako použitý software včetně okamžitého stažení. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, kontaktujte nás prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie