Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10480
 • 359-01469
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
3 567,90 Kč * 3 962,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x uživatelská licence CAL
Systém  SQL Server 
CAL Uživatel CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Pro přístup k nové verzi serveru SQL Server 2022 potřebují uživatelé určitých edic nebo licenčních forem licenci pro klientský přístup, např. ve formě licence User CAL. Pouze s takovou licencí mají k dispozici funkce a služby této spolehlivé relační datové platformy od Microsoftu: s mnoha funkcemi pro analýzu a reporting i dalšími databázovými funkcemi, které firmy potřebují pro komplexní využití dat a jejich poskytování pro různé aplikace - i v cloudu. Za tímto účelem poskytuje SQL Server 2022 nejen komplexní komunikační rozhraní, ale také vysoký výkon díky využití clusterů Big Data a komplexní zabezpečení a ochranná opatření pro zajištění integrity dat.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"

User CAL pro Microsoft SQL Server 2022

Pro přístup k nové verzi SQL Server 2022 potřebují uživatelé s určitými edicemi nebo formami licencí licenci Client Access , např. ve formě User CAL . Pouze s takovou licencí jsou jim k dispozici funkce a Services této spolehlivé relační datové platformy z Microsoft: s mnoha funkcemi pro analýzu a reporting i dalšími databázovými funkcemi, jak je firmy potřebují pro komplexní využití dat a jejich poskytování pro různé aplikace - také na Cloud. Za tímto účelem poskytuje SQL Server 2022 nejen komplexní komunikační rozhraní, ale také vysoký výkon díky využití clusterů Big Data a komplexní zabezpečení a ochranná opatření pro zajištění integrity dat.

Vzhledem k tomu, že licence SQL Server verze 2022 bude pravděpodobně opět licencovat pouze SQL Server jako takový, ale nebude opravňovat k přístupu ke službám Server, budou uživatelé potřebovat další licenci pro přístup ke klientovi (User CAL). Jedná se o jedinou licenci, která uděluje potřebná přístupová práva konkrétnímu uživateli. S User CAL nezáleží na tom, zda licencovaný uživatel používá k přístupu Desktop PC, notebook, tablet nebo chytrý telefon. Použití User CAL ho tedy opravňuje střídavě používat různá koncová zařízení pro přístup k SQL Server 2022. Se starším User CAL , který se vztahuje na dřívější verzi SQL Server, již také nebude mít přístup k aktuální verzi SQL Server 2022.

Použité licence User CAL pro SQL Server 2022 jsou již k dispozici k předobjednání na adrese Wiresoft! Po oficiálním datu vydání nové verze SQL Server budou k dispozici okamžitě. Při nákupu použitého softwaru z Wiresoft můžete využít nejen nižší cenu ve srovnání s novými licencemi pro přístup ke klientům SQL pro User nabízenými v obchodě se softwarem, ale také možnost zakoupit pouze takový počet licencí User CAL, který skutečně potřebujete pro svůj přístup k SQL 2022 Server, namísto jejich rozložení!

SQL 2022 User CAL - Využijte všechny výhody SQL Server 2022 s aktuální verzí

Verze SQL Server 2022 je v současné době nejnovější verzí systému pro správu relačních databází od společnosti Microsoft, který firmám poskytuje ucelené portfolio funkcí pro analýzu dat z různých zdrojů a jejich zpřístupnění pro použití v systémech CRM nebo pro správu zboží apod., včetně funkcí pro tvorbu reportů pro dokumentaci vyhodnocení. Cloud Pro všechny tyto oblasti podnikání je SQL Server 2022 systémem pro správu databází, který lze flexibilně přizpůsobit příslušným požadavkům a který je také škálovatelný.

SQL Server 2022 - Použití velkých datových klastrů

V závislosti na edici SQL Server 2022 jsou k dispozici různé funkce, včetně nástrojů strojového učení pro zpracování cílených databázových dotazů, které se používají pro systematický sběr a monitorování. Díky možnosti shlukování dat využívá User zrychlené dotazování velkých objemů dat - mimo jiné pomocí Intelligent Query Processing, PolyBase a také pro optimalizované zpracování dat z externích zdrojů dat pomocí Transact-SQL - včetně jejich zajištění pro různé, také Cloud-založené aplikace:

 • Díky funkci "Big Data Cluster" pro komplexní správu obzvláště velkých objemů dat tak mají uživatelé s User CAL ve verzi SQL Server 2022 opět k dispozici skupinu výkonných analytických nástrojů. Díky nim lze na jedné straně do SQL Server přesunout i pracovní zátěž Big Data a na druhé straně se lze přímo dotazovat do externích databází.
 • Big Data clustery také umožňují poskytovat škálovatelné clustery SQL Server, HDFS a Spark kontejnery prostřednictvím Kubernetes.
 • Kromě toho lze úlohy umělé inteligence a strojového učení provádět v poolech úložišť HDFS.
 • Kromě integrovaných nástrojů pro umělou inteligenci jsou pro tento účel k dispozici také nástroje Spark, R, Python a Java.
 • Data Lake umožňuje analyzovat data z různých externích zdrojů, kombinovat je s relačními daty a ukládat je.
 • Jazyk Transact-SQL umožňuje paralelní provádění úloh, jako je dotazování, zápis a zpracování dat.
 • Data Mart zlepšuje výkonnost analýzy dat horizontálním škálováním clusterů Big Data.
 • Aplikace mohou být navrženy jako kontejnery i jako aplikace pro webové služby, které přistupují k datům uloženým v clusteru Big Data.

Aktuální informace o všech stránkách Services, které jsou k dispozici s licencí klientského přístupu User v SQL Server 2022, získáte od některého z našich pracovníků Wiresoft.

SQL 2022 User CAL - Jaké jsou výhody?

User CAL poskytuje totožná přístupová práva k používání SQL Server 2022 Services - která se liší v závislosti na funkčnosti edic - jako Device User CAL .

Licence pro přístup ke klientovi pro konkrétního uživatele (User CAL) pouze nabízí různé možnosti přístupu k serveru SQL Server: Zaměstnanec s licencí User CAL tak může pro přístup k serveru používat libovolné koncové zařízení ve firmě podporující Windows. User CAL pak nabízí větší možnosti použití, pokud uživatel střídavě používá různá koncová zařízení - např. na různých místech. Lze jej tedy používat i samostatně lokálně - např. na adrese Home-Office nebo na cestách - pro přístup k serveru SQL.

SQL Server 2022 User CAL - Na co bych měl obecně pamatovat při licencování?

Pro určité edice SQL Server 2022 nabízí správa licencí Microsoft kromě licencování na základě Core také licencování Client-Access, např. uživatelů prostřednictvím User CAL . Podmínkou je, že licence User CAL a licence SQL serveru mají buď stejnou verzi, nebo CAL povoluje přístup k vyšší verzi. Stránka User CAL 2022 obsahuje pouze přístupová práva pro prostředí klient/server SQL Server 2022 - není tedy třeba instalovat žádný software.

Licenční model Microsoft bude pravděpodobně opět nabízet dva typy licencí CAL pro SQL Server 2022:

 • User CAL pro SQL Server 2022: tím získáte vyhrazená osobní přístupová práva User
 • Device CAL pro SQL Server 2022: to poskytuje přístupová práva vyhrazenému koncovému zařízení s podporou Windows(např. PC, notebook, tablet, smartphone)

SQL Server 2022 User CAL - Jaká ustanovení je třeba zohlednit při licencování?

Jak již bylo uvedeno, konkrétní uživatel získá přístupová práva pro SQL Server 2022 s User CAL . Použité licence CAL obsahují stejná práva jako nové klientské přístupové licence. Stránku User CAL nelze po dokončení registrace konkrétního zaměstnance přenést na jinou stránku User. Není také možné změnit typ CAL a například pomocí User CAL zaregistrovat koncové zařízení (Device CAL). Souběžné používání licencí User CAL a Device CAL pro SQL Server 2022 je však povoleno.

Díky těmto ustanovením pomáhá správa licencí Microsoft CAL zabránit neoprávněnému přístupu k SQL Server 2022 a zvýšit bezpečnost dat na něm.

SQL 2022 User CAL - Kompatibilita verzí 

S User CAL pro SQL Server 2022 je v současné době k dispozici nejaktuálnější licence klientského přístupu Microsoft. To také poskytuje přístupová práva pro starší verze SQL Server a tím i výhodu downgradu. Pokud plánujete upgrade na nejnovější verzi SQL Server, budete potřebovat příslušnou licenci pro klientský přístup, protože s licencí User CAL , která byla platná pro některou z předchozích verzí SQL Server, nebudete moci přistupovat k SQL Server 2022 (upgrade).

SQL Server 2022 - Výhody licencování založeného na CAL 

Zatímco licencování na základě Core má smysl u větších konfigurací Server nebo u některých edic SQL Server, které lze licencovat pouze tímto způsobem, licencování na základě CAL je výhodnější například pro společnosti s omezeným počtem uživatelů a je finančně výhodnější alternativou. Při nákupu použitých přístupových licencí User z Wiresoft neplatí jinak předepsaná pevná licenční stupnice, a proto si můžete zakoupit přesně takový počet licencí User CAL, který skutečně potřebujete, a zároveň máte možnost upravit své licenční požadavky a zakoupit další jednotlivé licence User CAL.

Pokud máte další dotazy ohledně nákupu licencí pro klientský přístup k Microsoft SQL Server 2022 jako použitému softwaru nebo k jinému softwaru Microsoft, kontaktujte nás prosím e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu. 

Další odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie