Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10461
 • 6VC-00979
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
1 924,90 Kč * 2 137,90 Kč * (9,96% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x Device CAL
Systém  Server se systémem Windows
CAL RDS Device CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server Kompatibilní


Pomocí služby RDS (Remote Desktop Services) pro Windows Server 2022 lze uživatelům centrálně zpřístupnit související aplikace. Aby k nim uživatelé mohli vzdáleně přistupovat pomocí konkrétního koncového zařízení podporujícího systém Windows, je nutné vytvořit tzv Client Access License (Device CAL) pro toto zařízení vyžadována licence, která uživatele opravňuje pouze k připojení k serveru Windows Server 2022 v rámcirelace vzdálené plochy . . Každý zaměstnanec, který má přístupová práva pro příslušné koncové zařízení vybavené RDS Device CAL, pak může přistupovat k serveru Windows Server, např. za účelem podpory, přístupu k jinému počítači nebo použití infrastruktury virtuální plochy (VDI).

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 DEVICE CAL"

Nejnovější licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha pro systém Windows Server 2022

Pomocí služby Vzdálená plocha (RDS) pro Windows Server 2022 lze uživatelům centrálně poskytovat související aplikace. Aby k nim uživatelé mohli vzdáleně přistupovat pomocí konkrétního koncového zařízení s operačním systémem Windows, je pro toto zařízení vyžadována licence pro klientský přístup (Device CAL), která povoluje připojení k serveru Windows Server 2022 pouze v rámci relace vzdálené plochy. Každý zaměstnanec, který má přístupová práva pro příslušné koncové zařízení vybavené licencí RDS Device CAL, pak může přistupovat k serveru Windows Server, např. za účelem podpory, přístupu k jinému počítači nebo použití virtuální desktopové infrastruktury (VDI).

U společnosti Wiresoft již můžete najít licence RDS Device CAL pro Windows Server 2022 jako levný použitý software. Můžete také využít bezplatný výběr libovolného počtu licencí RDS Device CAL pro vlastní licencování.

Jaké jsou výhody licence Licence VP CAL zařízení pro systém Windows Server 2022?

V systému Windows Server 2022 představuje služba Vzdálená plocha vyhrazenou roli serveru, která řídí vzdálený přístup k různým aplikacím systému Windows dostupným prostřednictvím příslušného serveru systému Windows, který slouží jako hostitel. Pouze uživatelé, kteří mají příslušnou licenci pro klientský přístup - např. pro koncové zařízení - mohou server Windows a služby dostupné jeho prostřednictvím používat lokálně nezávisle (vzdáleně) prostřednictvím internetového připojení s počítačem, notebookem atd., který je jím vybaven.

Windows Server 2022 nabízí také mnoho nových funkcí pro relace vzdálené plochy a optimalizace v oblasti zabezpečení sítě, vytváření kontejnerů pomocí systémů Windows a Kubernetes a také migrace dat a serverů, úložiště a virtualizace. Pro vytváření a správu vysoce zabezpečených virtualizačních infrastruktur je k dispozici mimo jiné nejnovější verze Transport Layer Security, Software-Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct (SSD) a Storage Replica, Virtual OSE, Hyper-V a Shielded Virtual Machines (SVM).

Windows Server 2022 podporuje také vnořenou virtualizaci pomocí procesorů AMD, nové verze protokolu TCP (Transmission Control Protocol), RACK (Recent ACKnowledgment) a RSC (Receive Segment Coalescing) a ve výchozím nastavení používá jako prohlížeč Microsoft Edge.

Výhody licencí RDS CAL pro správce

Správci mají s licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2022 také mnoho praktických výhod, protože výrazně snižují nároky na správu koncových zařízení ve firmě a zefektivňují tak například nasazení. Software a aktualizace mohou být poskytovány centrálně ve firemním prostředí a nemusí se již instalovat jednotlivě na každé koncové zařízení. Aplikace se zpřístupňují pouze na serveru nebo se aktualizují jeho prostřednictvím.

Individuální přístup uživatelů, kteří používají licenci RDS Device CAL, může správce rovněž individuálně řídit, protože služba Vzdálená plocha umožňuje přidělovat různá práva jednotlivým registrovaným zaměstnancům. To výrazně snižuje celkové nároky na zajištění nebo údržbu pracovních stanic.

Typické výhody služby Vzdálená plocha Device CAL pro uživatele

Především jsou to však zaměstnanci společnosti, kteří mají z používání licence RDS Device CAL pro Windows Server 2022 mnoho výhod. Využívají standardizované pracovní prostředí systému Windows bez ohledu na umístění registrovaného koncového zařízení, pomocí kterého k němu přistupují.

K tomuto účelu lze použít i starší koncová zařízení, která mají slabší výkon nebo hardware, jenž obvykle nestačí hardwarovým požadavkům systému Windows Server 2022. Je to proto, že jakmile licencovaný počítač přistupuje k určité aplikaci prostřednictvím licence Device CAL v rámci relace vzdálené plochy přes hostitele, je tato aplikace spuštěna pouze na serveru. To se provádí nezávisle na ostatních klientských připojeních a příslušnému zaměstnanci se zobrazí pouze jeho vlastní relace. Díky licenci Device CAL pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2022 lze snížit náklady na pořízení nového hardwaru nebo se jim vyhnout; je možné používat i tenké klienty.

Správa licencí společnosti Microsoft pro licence CAL služby Vzdálená plocha

Obecně platí, že implementace jakéhokoli serverového softwaru společnosti Microsoft je vždy oddělena od jeho skutečného používání. Pro každý přístup k serveru Windows, ať už přímý nebo vzdálený, je vždy vyžadována odpovídající licence pro klientský přístup (CAL). Společnost Microsoft upravuje přístupová práva pro používání programů systému Windows Server prostřednictvím vlastní správy licencí, která je založena na licencích Client Access Licenses - CAL.

Licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha tak například zajišťují, že k serveru Windows může přistupovat pouze autorizované koncové zařízení. Podle Microsoftu je tím zaručena i bezpečnost dat a služeb poskytovaných serverem, protože neregistrovaným koncovým zařízením, tj. bez příslušné přístupové licence, je přístup ke službám nebo datům, které jsou prostřednictvím serveru k dispozici, odepřen.

Společnost Microsoft nabízí dva různé typy licencí Licence VP CAL pro systém Windows Server 2022:

 • Device CAL pro službu RDS, pomocí které získá vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, mobilní telefon) přístupová práva
 • Uživatelská licence CAL pro službu RDS, která uděluje přístupová práva konkrétnímu uživateli

Licence CAL pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2022 se skládá z různých součástí, které společně umožňují koncovému zařízení nebo uživateli používat službu Windows Server Services:

 • Vlastní licencování vzdálené plochy upravuje používání příslušné licence CAL a zpřístupňuje ji zařízení nebo uživateli.
 • Hostitel relací vzdálené plochy spravuje všechny plochy nebo programy, které jsou zpřístupněny během vzdálené relace.
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše spravuje všechna vzdálená připojení a obnovuje je v případě ukončení relace.
 • Brána vzdálené plochy řídí přístup k ploše systému Windows ve veřejné síti prostřednictvím terminálu.
 • Webový přístup pro službu Vzdálená plocha umožňuje přístup konkrétním uživatelům nebo skupinám prostřednictvím webového portálu.

Jak již bylo uvedeno, licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha upravuje přístupová práva pro konkrétní koncové zařízení, které je jejím prostřednictvím zaregistrováno. V průběhu licencování je při prvním navázání spojení mezi koncovým zařízením a klientským počítačem udělena dočasná přístupová licence. Když se podruhé připojí k hostitelskému serveru v relaci vzdálené plochy, je vydáno trvalé zařízení RDS-CAL.

Jaké jsou zvláštní výhody licencí RDS Device CAL?

Licence RDS Device CAL pak spravuje příslušná přístupová práva k serveru nebo hostiteli systému Windows pro každou relaci vzdálené plochy. Každý zaměstnanec, který je oprávněn nebo může používat toto koncové zařízení - ať už jde o počítač, notebook, tablet atd. - pak může využívat služby vzdálené plochy, zejména lokálně, bez ohledu na umístění serveru. Služba RDS Device CAL je proto výhodnější, pokud se o jedno koncové zařízení dělí více zaměstnanců.

Kompatibilita verzí je důležitá pro licence VP CAL pro systém Windows Server

Při licencování licence Licence VP CAL pro zařízení je důležité zajistit, aby verze licence pro klientský přístup byla vždy kompatibilní s aktuální verzí systému Windows Server. Je také možné provést downgrade, ale ne upgrade: Důvodem je to, že licence RDS Device CAL 2022 obsahuje přístupová práva pro Windows Server 2022 i pro starší verze serverů, například 2019, ale ne pro budoucí vyšší verze serverů. Proto nelze pro vzdálená připojení se systémem Windows Server 2022 použít předchozí verzi licence VP CAL zařízení.

Další informace o licencích VP CAL na zařízení pro systém Windows Server 2022

 • Licence RDS Device CAL je fyzicky přiřazena konkrétnímu koncovému zařízení - nikoli jednotlivému uživateli
 • Každá licence VP CAL je sledována příslušným licenčním serverem bez ohledu na její registraci v Active Directory
 • Dočasně dostupná licence RDS Device CAL je platná 52 až 89 dní
 • Počet předdefinovaných licencí CAL zařízení nelze překročit

Závěr k licencím CAL zařízení RDS

Který typ licence CAL služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2022 nabízí ve firmě větší výhodu, závisí na konkrétním případu nebo velikosti firmy. Zejména pokud jedno koncové zařízení střídavě používá více zaměstnanců, např. při práci na směny, nabízí licence RDS Device CAL více možností použití, a proto potřebujete méně klientských přístupových licencí.

Vzhledem k tomu, že licenci RDS Device CAL není možné následně změnit na licenci User CAL a naopak, je třeba se pro jeden typ licencování klientského přístupu rozhodnout již při nákupu. Proto se zeptejte zaměstnance společnosti Wiresoft na nejlepší způsob licencování pomocí licencí CAL pro službu Vzdálená plocha.

Zabezpečení kupujícího s Wiresoftem pro použité licence RDS Device CAL pro Microsoft Windows Server 2022

Aktuální licence CAL zařízení pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2022 jsou k dispozici v internetovém obchodě společnosti Wiresoft jako použitý software od jedné licence pro klientský přístup. Využijte nejen nižší ceny použitého softwaru CAL ve srovnání se srovnatelným novým softwarem, ale také jistoty kupujícího díky následujícím výhodám:

 • Při nákupu jedné nebo více použitých licencí RDS Device CAL získají zákazníci společnosti Wiresoft originální jednotlivé licence Microsoft, které byly dříve zakoupeny společností a prodány společnosti Wiresoft.
 • Právním základem pro legální obchodování s tzv. použitými licencemi klientského přístupu ke službám vzdálené plochy Microsoft Windows Server 2022 jsou platné právní předpisy, které výslovně povolují jejich další prodej i nákup a používání.
 • Při dalším prodeji společností Wiresoft je licence RDS Device CAL k systému Windows Server 2022 označena jako použitá, přestože označení "použitá" neznamená žádné omezení funkčnosti této licence pro klientský přístup.
Další odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

MICROSOFT WORD 2019 MICROSOFT WORD 2019
1 219,90 Kč *
Kategorie