Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10472
 • 6VC-00981
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
9 380,90 Kč * 10 421,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  Server se systémem Windows
CAL RDS User CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód
Runtime Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server Kompatibilní


Díky službě RDS (Remote Desktop Services) pro Windows Server 2022 lze aplikace, které jsou s ní dostupné, poskytovat oprávněným uživatelům centrálně. Aby je mohli vzdáleně používat pomocí koncového zařízení podporujícího systém Windows, je vždy vyžadována licence Client Access License (User CAL), která je opravňuje pouze k připojení prostřednictvím zvoleného koncového zařízení k serveru Windows Server 2022 pro relaci vzdálené plochy. Zaměstnanec, který má osobní přístupová práva v podobě RDS User CAL, pak může k serveru Windows Server přistupovat pomocí libovolného koncového zařízení s operačním systémem Windows, např. za účelem využívání dostupných programů a služeb, přístupu k jinému počítači - např. za účelem podpory - nebo práce s infrastrukturou virtuálních ploch (VDI).

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 5 PACK USER CAL"

5x nejnovější licenci User CAL pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2022

Pomocí služby RDS (Remote Desktop Services) pro Windows Server 2022 lze poskytované aplikace centrálně zpřístupnit oprávněným uživatelům. Aby je mohli vzdáleně používat pomocí koncového zařízení podporujícího systém Windows, je vždy vyžadována licence pro klientský přístup (User CAL), která je opravňuje pouze k připojení prostřednictvím zvoleného koncového zařízení k serveru Windows Server 2022 pro relaci vzdálené plochy. Zaměstnanec, který má osobní přístupová práva v podobě licence RDS User CAL, pak může k přístupu k serveru Windows Server používat libovolné koncové zařízení s operačním systémem Windows, např. k využívání dostupných programů a služeb, k přístupu k jinému počítači - např. pro účely podpory - nebo k práci s infrastrukturou virtuálních ploch (VDI).

U společnosti Wiresoft nyní najdete Licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2022 za nízké ceny jako použitý software. Můžete také využít nákupu libovolného počtu licencí RDS User CAL - bez stupňů - pro vlastní licencování.

Jaké jsou výhody licence RDS User CAL pro Windows Server 2022?

V systému Windows Server 2022 představuje služba Vzdálená plocha vyhrazenou roli serveru, která řídí vzdálený přístup k aplikacím dostupným prostřednictvím příslušného serveru Windows Server, který pro tento účel funguje jako hostitel. Pouze uživatel s příslušnou osobní klientskou přístupovou licencí tak může během relace přistupovat k vybranému počítači, notebooku atd. lokálně nezávisle, tj. vzdáleně, prostřednictvím internetového připojení k serveru Windows. Programy se spouštějí na serveru.

Windows Server 2022 také nabízí mnoho optimalizací stávajících i nových funkcí v rámci relací vzdálené plochy - zejména v oblasti zabezpečení sítě  , ale také při migraci dat a serverů, pro ukládání a virtualizaci aplikací a pro vytváření kontejnerů s Windows a Kubernetes.

Windows Server 2022 podporuje například vnořenou virtualizaci pomocí procesorů AMD, obsahuje novou verzi stíněných virtuálních strojů (SVM), protokol TCP (Transmission Control Protocol) a také RACK (Recent ACKnowledgment) a RSC (Receive Segment Coalescing) a jako standardní prohlížeč nyní používá Microsoft Edge. Uživatelé mohou také používat nejnovější verze softwarově definovaných sítí (SDN), Storage Spaces Direct (SSD) a Storage Replica, stejně jako Transport Layer Security, Virtual OSE a Hyper-V k vytváření a správě vysoce bezpečných virtualizačních infrastruktur.

Výhody licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro uživatele

Zejména zaměstnanci ve firmě mohou v mnoha ohledech využít RDS User CAL pro Windows Server 2022. Na každém koncovém zařízení najdou standardizované pracovní prostředí Windows bez ohledu na to, zda je vybaveno aktuálním nebo starším operačním systémem Windows.

To znamená, že uživatelé mohou používat i starší koncová zařízení se slabším hardwarem nebo výkonem, která by jinak pro přímý přístup k systému Windows Server 2022 nestačila. Je to proto, že každá aplikace, ke které licencovaný uživatel s licencí RDS User CAL přistupuje v rámci relace vzdálené plochy prostřednictvím hostitele, se spouští pouze na serveru, nikoli na tomto koncovém zařízení. Příslušná relace vzdálené plochy je nezávislá na ostatních klientských připojeních a zobrazuje se pouze vlastní relace uživatele. Licence User CAL proslužbu Remote Desktop Services systému Windows Server 2022 tak mohou pomoci snížit náklady na zajištění současného hardwaru nebo se jim zcela vyhnout, protože umožňují také používání tenkých klientů.

Výhody licencí VP CAL pro správce

V neposlední řadě znamená použití licence RDS User CAL pro Windows Server 2022 také mnoho praktických výhod pro správce, protože může výrazně snížit nároky na správu mnoha koncových zařízení ve firmě, protože například zefektivňuje nasazení. Nový software nebo aktualizace mohou být ve firemním prostředí poskytovány centrálně namísto jejich instalace na každé jednotlivé koncové zařízení, protože všechny aplikace jsou poskytovány pouze centrálně na serveru Windows nebo jsou z něj aktualizovány.

Pomocí licence RDS User CAL lze také individuálně definovat přístupová práva jednotlivých uživatelů, protože k přiřazení práv registrovaným zaměstnancům lze použít Remote Desktop Services . To výrazně snižuje celkové nároky na údržbu stávajících pracovních stanic nebo na zajištění nových.

Správa licencí CAL společnosti Microsoft pro službu Vzdálená plocha

Pro veškerý serverový software od společnosti Microsoft platí pravidlo, že implementace je nezávislá na použití. Proto je pro každý přístup k serveru Windows, ať už přímý, nebo vzdálený, vždy vyžadována samostatná licence pro přístup klienta (CAL). Příslušná definovaná přístupová práva pro používání programů Windows Server určuje společnost Microsoft v rámci tzv. správy licencí. Je založen na licencích CAL (Client Access Licenses), které jsou poskytovány uživatelům nebo koncovým zařízením.

Například licence User CAL proslužbu Remote Desktop Services zajišťují, že osobní přístup k serveru Windows má pouze uživatel, který je jimi vybaven. Podle společnosti Microsoft je to z důvodu zajištění bezpečnosti dat a služeb poskytovaných na serveru, protože neregistrované osoby, tj. osoby bez licence RDS User CAL, k nim nemají přístup. Společnost Microsoft nabízí licence CAL obecně - a tedy i pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2022 - ve dvou různých typech:

 • Licence RDS User CAL, s níž vyhrazený uživatel získá svá vlastní přístupová práva
 • Device CAL pro službu RDS, která poskytuje přístupová práva konkrétnímu koncovému zařízení (např. počítači, notebooku, tabletu, mobilnímu telefonu)

Každá licence Remote Desktop Services CAL pro Windows Server 2022 se skládá z několika součástí, které jako celek umožňují uživateli nebo zařízení používat služby Windows Server Services:

 • Vlastní licencování vzdálené plochy upravuje používání příslušné licence CAL a zpřístupňuje ji uživateli nebo zařízení.
 • Hostitel relací vzdálené plochy spravuje plochy nebo programy, které jsou uživateli zpřístupněny během vzdálené relace.
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše spravuje vzdálená připojení a obnovuje je v případě přerušení během relace.
 • Brána vzdálené plochy řídí přístup uživatele k poskytnuté ploše systému Windows ve veřejné síti.
 • Webový přístup pro službu Vzdálená plocha umožňuje přístup uživatelů nebo skupin prostřednictvím webového portálu.

Jaké jsou zvláštní výhody licence Licence VP CAL pro systém Windows Server 2022?

Jak již bylo uvedeno, licence RDS User CAL spravuje přístupová práva licencovaného uživatele k serveru nebo hostiteli systému Windows pro každou relaci vzdálené plochy. Uživatel může k přístupu ke službám vzdálené plochy použít jakékoli dostupné koncové zařízení - počítač, notebook, tablet atd. - a to i nezávisle na umístění místního serveru, pokud je zařízení vybaveno systémem Windows a má připojení k internetu. Uživatelská licence RDS CAL tak nabízí větší výhodu, pokud zaměstnanec často používá různá koncová zařízení, např. počítač v domácí kanceláři a notebook na cestách apod.

Zohlednění kompatibility verzí licencí VP CAL pro systém Windows Server

Velkou výhodou zakoupení aktuální licence RDS User CAL 2022 pro Windows Server je, že kromě přístupových práv pro nejnovější verzi Windows Serveru zahrnuje také práva pro starší verze serverů, například 2019 (downgrade). Při upgradu nebo nákupu Windows Server 2022 je například pro vzdálený přístup vyžadována také aktuální licence RDS User CAL 2022 (kompatibilita verzí). Předchozí verzi RDS User CAL proto nelze použít pro vzdálená připojení se systémem Windows Server 2022.

Závěr k licencím VP CAL pro uživatele

Který typ Remote Desktop Services CAL pro Windows Server 2022 nabízí více výhod pro použití ve firmě, závisí na příslušné firemní struktuře. Pokud zaměstnanci používají střídavě různá koncová zařízení, např. na různých místech, pak licence RDS User CAL nabízí více možností, a proto potřebujete menší počet klientských přístupových licencí.

Rozhodnutí o jednom typu licencování přístupu klienta musí být učiněno v okamžiku nákupu, protože není povoleno dodatečně měnit licenci RDS Device CAL na licenci User CAL nebo naopak. Jednoduše se zeptejte zástupce společnosti Wiresoft na nejvhodnější formu licencování pomocí Remote Desktop Services CAL pro Windows Server 2022.

Zabezpečení vašeho kupujícího s použitými licencemi RDS User CAL pro Microsoft Windows Server 2022 od společnosti Wiresoft

Aktuální licence User CAL pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2022 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop jako použitý software od jedné licence pro klientský přístup. Výhodou použitého softwaru pro licence RDS CAL je nejen nižší cena ve srovnání se srovnatelným novým softwarem, ale také jistota kupujícího, která spočívá v následujících výhodách:

 • Při nákupu jedné nebo více licencí RDS User CAL jako použitého softwaru získají zákazníci společnosti Wiresoft originální jednotlivé licence společnosti Microsoft, které byly dříve zakoupeny společnostmi a prodány společnosti Wiresoft.
 • Právním základem pro obchodování s použitým softwarem, jako jsou licence klientského přístupu pro služby vzdálené plochy z Microsoft Windows Server 2022 , jsou platné právní předpisy, které povolují jejich další prodej i nákup a používání.
 • Při dalším prodeji bude licence RDS User CAL k systému Windows Server 2022 společností Wiresoft označena jako použitá, i když označení "použitá" neznamená žádné omezení funkčnosti této licence pro klientský přístup.
 • Pokud byla licence RDS User CAL označená jako použitá již aktivována předchozím kupujícím, byla před dalším prodejem společnosti Wiresoft smazána, a proto ji lze při prodeji v obchodě Wiresoft opět 100% volně používat.
 • Licence klientského přístupu ke službě Vzdálená plocha nebo jiné typy licencí Microsoft, které společnost Wiresoft nabízí k prodeji jako použité, nejsou časově omezené licence ani licence s omezenými funkcemi, ale jedná se o originální softwarové produkty společnosti Microsoft, které byly autorizovány pouze pro vás po dokončení nákupu a které společnost Wiresoft před prodejem zkontrolovala z hlediska jejich plné použitelnosti.

Při nákupu použité softwarové licence, jako je RDS User CAL pro Windows Server 2022 k od společnosti Wiresoft, máte jistotu, že vždy kupujete a používáte originální produkt společnosti Microsoft.

Další odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

MICROSOFT EXCEL 2021 MICROSOFT EXCEL 2021
2 085,90 Kč *
Kategorie