Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNÍ VÝROBEK
DODÁNÍ DO 24 HODIN
PODPORA PROSTŘEDNICTVÍM CHATU, E-MAILU A TELEFONU
BEZPLATNÁ HORKÁ LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 25 PACK DEVICE CAL

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 25 PACK DEVICE CAL

38 259,00 Kč *

včetně DPH.

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10384
 • 6VC-03222
 • Výhody

  - Rychlé dodání
  - Autorizovaný originální výrobek
  - Odeslání do 24 hodin
  - Chat, e-mailová a telefonická podpora
25x Device CAL na zařízení pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2019 jako použitý...více
Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 25 PACK DEVICE CAL"

25x Device CAL na zařízení pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2019 jako použitý software

Aby mohl každý uživatel využívat služby vzdálené plochy (RDS) serverů Windows, potřebuje licenci CAL (Client Access Licence), která mu umožňuje samostatný i lokální přístup k programům Windows ve firemní síti - včetně souborů. K tomuto účelu existuje 25x licence CAL zařízení pro službu Vzdálená plocha, prostřednictvím které je těchto dvacet pět registrovaných koncových zařízení (zařízení) zpřístupněno pro relaci vzdálené plochy. Licence CAL pro zařízení RDS v podobě použitého softwaru od společnosti Wiresoft jsou cenově výhodnou alternativou k běžným poskytovatelům licencí, protože nabízejí stejné funkce jako licence CAL v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft.

Jaké jsou výhody licencí VP CAL pro Windows Server 2019?

Služba vzdálené plochy - dříve známá jako Terminálová služba - je vyhrazená role serveru v systému Windows Server 2019 nebo jeho starších verzích. RDS řídí přístup k programům systému Windows dostupným prostřednictvím příslušného serveru Windows Server jako hostitele prostřednictvím relace vzdálené plochy. Uživatelé, kteří mají odpovídající klientskou přístupovou licenci - v tomto případě například RDS Device CAL - je pak mohou používat s počítačem, notebookem nebo podobným zařízením, které je jím vybaveno, ve firemní síti nebo lokálně nezávisle (vzdáleně) prostřednictvím připojení k internetu.

Kromě výhod, které tyto licence CAL pro zařízení (a uživatele) přinášejí uživatelům, nabízí služba Vzdálená plocha systému Windows také mnoho výhod pro správce, protože umožňuje mnohem efektivnější správu: Software může být ve firemním prostředí poskytován centrálně, a nemusí se tedy instalovat na každé koncové zařízení zvlášť. Místo toho je poskytována v jediném úložišti - na serveru - a v případě potřeby je také aktualizována.

Tímto způsobem je řízen i přístup uživatelů oprávněných prostřednictvím služby RDS CAL, protože každému uživateli lze přiřadit i specifická práva. Celkové nároky na údržbu a poskytování pracovních stanic se tak díky licencím VP CAL pro systém Windows Server výrazně snižují.

Jaké jsou výhody licencí CAL pro zařízení služby Vzdálená plocha pro uživatele?

Uživatelé, kteří jsou vybaveni licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2019, tak mohou využívat standardizované pracovní prostředí systému Windows bez ohledu na to, z jakého místa k němu přistupují pomocí svého registrovaného koncového zařízení - a bez ohledu na to, který uživatel používá službu Vzdálená plocha na daném počítači, notebooku, tabletu atd..

Pokud autorizované koncové zařízení přistoupí k určitému programu prostřednictvím licence Device CAL během relace vzdálené plochy s hostitelem, spustí se na serveru bez ohledu na ostatní klientská připojení. Uživateli se zobrazí pouze jeho vlastní relace.

Pokud mají starší zařízení slabší výkon nebo hardware, mohou využít výkon serveru Windows se službou Vzdálená plocha, takže se sníží i náklady na zajištění novějšího hardwaru.

Kompatibilita verzí licencí CAL služby Vzdálená plocha pro systém Windows Server

Licence CAL zařízení pro zařízení s přístupovými právy (nebo licence CAL uživatele) musí být vždy kompatibilní s aktuální verzí systému Windows Server, jinak ji nelze použít k vytvoření vzdáleného připojení pro relaci. Licence 2019 RDS Device CAL tedy může přistupovat k systému Windows Server 2019 nebo ke starší verzi serveru, například 2016 (downgrade), ale v budoucnu k vyšším verzím serveru nikoli.

Srovnání licencí CAL zařízení a licencí CAL uživatele pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2019

V podstatě: Implementace serverového softwaru společnosti Microsoft je vždy nezávislá na jeho skutečném použití - k tomu je zapotřebí příslušná přístupová licence. Společnost Microsoft upravuje tato přístupová práva pro používání serveru Windows Server prostřednictvím vlastního licenčního systému, který je založen na licencích Client Access Licences, zkráceně CAL. Jak již bylo popsáno výše, licence CAL pro službu Vzdálená plocha zajišťují, že k serveru Windows mají přístup pouze oprávnění zaměstnanci, a to i lokálně a nezávisle. Kromě možností správců serverů pro diferencovanou správu přístupových práv znamená systém RDS CAL také dodatečné zabezpečení, protože cizí uživatelé nebo neregistrovaná koncová zařízení bez přístupové licence (Device CAL) nemají přístup ke službám nebo datům, které jsou prostřednictvím něj dostupné.

Společnost Microsoft nabízí dva různé typy licencí CAL pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2019:

 • Device CAL pro službu RDS, kdy jsou jednomu koncovému zařízení (PC, notebook, stůl, mobilní telefon) udělena přístupová práva
 • Uživatelská licence CAL pro službu RDS, pokud jsou konkrétnímu uživateli přidělena přístupová práva

Zvláštní funkce licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha 2019

Licence Device CAL se v zásadě vztahuje výhradně na jedno vyhrazené koncové zařízení, které je odpovídajícím způsobem zaregistrováno. Licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha upravuje její přístupová práva k serveru nebo hostiteli systému Windows pro každou relaci Vzdálené plochy. Každý zaměstnanec, který má povolení nebo možnost používat daný počítač, notebook atd., pak může využívat služby vzdálené plochy  . V případě notebooků, tabletů nebo mobilních zařízení, která lze používat bez ohledu na místo, si může příslušný uživatel svobodně vybrat, zda bude RDS používat v místě sídla společnosti, na cestách nebo v domácí kanceláři.

V režimu licencování na zařízení je při prvním navázání spojení mezi klientským počítačem a zařízením pro toto spojení udělena dočasná přístupová licence. Jakmile je toto připojení navázáno podruhé se serverem jako hostitelem relací vzdálené plochy, je pro něj vydána trvalá licence Device RDS CAL - pokud je k dispozici.

Přehled funkcí licencí CAL zařízení pro službu RDS systému Windows Server 2019

 • Licence CAL zařízení jsou vždy fyzicky přiřazeny ke konkrétnímu koncovému zařízení, nikoli k jednotlivým uživatelům
 • Každá licence RDS Device CAL je sledována příslušným licenčním serverem, a to
 • nezávisle na registraci v Active Directory
 • Dočasně dostupné licence VP CAL pro zařízení jsou platné 52 až 89 dní
 • Počet definovaných licencí CAL zařízení nelze přetížit

Závěr

Který typ služby Vzdálené plochy CAL nabízí ve firmě více výhod, závisí na konkrétním případu. Není také možné změnit licenci CAL zařízení na licenci CAL uživatele a naopak. Rozhodnutí o konkrétní formě klientského přístupového oprávnění musí být proto učiněno v okamžiku nákupu. U licencí CAL zařízení závisí na počtu zaměstnanců a pracovních stanic: Pokud například jedno koncové zařízení používá více zaměstnanců nebo pokud pracují převážně v místě sídla společnosti, nabízí aplikace Device CAL for RDS více výhod.

Technické informace o službě Vzdálená plocha systému Windows Server 2019

Licence CAL pro službu RDS systému Windows Server 2019 se skládají z několika součástí, které v konečném důsledku umožňují koncovému zařízení nebo uživateli používat programy systému Windows:

 • Licencování vzdálené plochy řídí používání licencí VP CAL a zpřístupňuje je zařízení.
 • Hostitel relací vzdálené plochy spravuje všechny plochy nebo programy, které jsou zpřístupněny zařízení (nebo uživateli) v rámci jedné relace.
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše spravuje připojení k službě VPD a obnovuje je v případě ukončení relace.
 • Brána vzdálené plochy reguluje přístup k ploše systému Windows prostřednictvím koncového zařízení ve veřejné síti.
 • Webový přístup pro službu Vzdálená plocha umožňuje přístup prostřednictvím služby RDS CAL přes webový portál pro konkrétní uživatele nebo skupiny.

Kupte si licence Microsoft Device CAL pro službu Vzdálená plocha 2019 za nízké ceny jako jednotlivé licence u společnosti Wiresoft v našem internetovém obchodě

Licence Device CAL pro RDS systému Windows Server 2019 jsou již k dispozici jako jednotlivé licence v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop - jako použitý software za mimořádně výhodnou cenu, bez jakýchkoli nevýhod, pokud jde o použitelnost.

Jaké se používají licence CAL zařízení pro službu Vzdálená plocha systému Windows?

Licence Device CAL pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2019 nabízené k prodeji v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop jsou přístupové licence pro koncová zařízení z odpovídající objemové licence, která pochází od jiné společnosti. Společnost Wiresoft od této společnosti odkoupila nepotřebné individuální přístupové licence pro koncová zařízení nebo celé objemové licence, tyto licence rozpustila a nabízí tyto klientské přístupové individuální licence pro zařízení.

Při prodeji nebo rozdělení těchto licencí se od nynějška označují jako použitý software. Toto nové označení však neznamená žádné omezení použitelnosti služby Vzdálená plocha, a to ani na omezenou dobu, ani žádné obecné opotřebení funkcí licence RDS Device CAL.

Jaké zabezpečení nabízejí licence CAL zařízení vzdálené plochy jako používaný software?

S Wiresoftem je nákup použitého softwaru nejen levnější, ale také bezpečný! Dokonce i licence CAL pro jednoho uživatele pro Microsoft Remote Desktop Services for Windows Server 2019 má u společnosti Wiresoft nejen nižší cenu než srovnatelné nové zboží, ale nabízí také bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení a aktivaci licence pomocí dodaného platného svazkového licenčního klíče.

Licence Microsoft RDS Device CAL pro Windows Server 2019 nabízené společností Wiresoft pocházejí výhradně ze zásob licencí organizací nebo společností. To znamená, že nejen nákup licencí CAL pro službu RDS nebo jiných přístupových licencí k programu Microsoft jako použitého softwaru, ale ani jejich používání nepředstavuje pro naše zákazníky porušení právních předpisů, protože obchodování s licencemi CAL jako s použitým softwarem i jejich používání je zákonem povoleno, což bylo opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Vaše výhody s použitým softwarem licencí CAL na zařízení pro službu Vzdálená plocha 2019

Díky nabídce zakoupení licencí CAL zařízení jednotlivě nebo ve větším počtu pro služby vzdálené plochy systému Windows Server 2019 - nebo také jiných licencí klientského přístupu - jako použitého softwaru od společnosti Wiresoft máte jako naši zákazníci nejen levnější alternativu ve srovnání se srovnatelnými běžnými nabídkami na licencování vzdáleného přístupu ke službám systému Windows Server, ale také možnost zakoupit licence RDS CAL pro starší verze systému Windows Server v internetovém obchodě. To vám také umožní doplnit počet klientských přístupových licencí pro vaši stávající starší serverovou konstelaci, včetně programů Microsoft, aniž byste se museli obávat problémů s kompatibilitou. Využijte naši širokou nabídku různých verzí licencí Microsoft RDS CAL pro Windows Server jako použitého softwaru!

V obchodě Wiresoft Software Shop naleznete nejen licence CAL na zařízení pro Windows Server 2019, ale také odpovídající licence CAL na uživatele a další licence pro klientský přístup ke službě Vzdálená plocha starších verzí Windows Serveru a k dalším programům Microsoft Server - jako levný použitý software k okamžitému stažení. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí RDS Device CAL pro Windows Server 2019 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, jednoduše využijte naši kompetentní radu v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Čtěte, pište a diskutujte o recenzích...více
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Naposledy zobrazené