Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNÍ VÝROBEK
DODÁNÍ DO 24 HODIN
PODPORA PROSTŘEDNICTVÍM CHATU, E-MAILU A TELEFONU
BEZPLATNÁ HORKÁ LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL

81 289,00 Kč *

včetně DPH.

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10400
 • 359-06322
 • Výhody

  - Rychlé dodání
  - Autorizovaný originální výrobek
  - Odeslání do 24 hodin
  - Chat, e-mailová a telefonická podpora
Koupit 25x User CAL pro Microsoft SQL Server 2016 jako použitou licenci Při licencování...více
Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"

Koupit 25x User CAL pro Microsoft SQL Server 2016 jako použitou licenci

Při licencování standardní edice Microsoft SQL Server 2016 je kromě licence serveru pro každého uživatele vyžadována také licence pro klientský přístup: SQL Server 2016 User CAL; ta uděluje jednomu registrovanému uživateli přístupová práva k příslušnému serveru SQL Server. Na rozdíl od základní licence pro standardní edici neobsahuje serverová licence v případě serverové/CAL licence serveru SQL 2016 žádná uživatelská práva, takže je nutné je zakoupit samostatně jako uživatelskou licenci CAL, aby měl konkrétní uživatel osobní oprávnění k přístupu k serveru SQL Server prostřednictvím libovolného koncového zařízení.

Licence CAL pro 5 uživatelů pro SQL Server 2016 jako použitý software od společnosti Wiresoft mají nejen příznivou cenu ve srovnání s obvyklými nabídkami licencí CAL v obchodě se softwarem, ale jsou k dispozici také v balíčku pro 25 uživatelů. Tyto licence mají stejnou funkčnost jako běžné uživatelské klientské přístupové licence pro SQL Server 2016 v rámci oficiálního licenčního programu společnosti Microsoft.

Využívejte všechny výhody MS SQL Serveru 2016 s používanými licencemi CAL pro uživatele

Standardní edice SQL Serveru 2016 nabízí všechny funkce pro vývoj i správu škálovatelných hybridních databázových platforem. Kromě toho tato verze obsahuje také nástroje, které podporují typické inteligentní kritické podnikové aplikace v oblasti BI. Uživatelé s licencí User CAL mohou také využívat rámec Apache Hadoop a integraci s cloudem, jakož i analýzu R a další možnosti dotazování; SQL Server 2016 nabízí také vylepšené funkce zabezpečení, které podporují efektivní a bezpečné firemní procesy. Mezi další nové funkce a optimalizace softwaru patří:

 • Sloupcové úložiště v paměti, úložiště dotazů a také časové tabulky pro historizaci dat pro vyšší výkon serveru
 • Zrychlené provádění skriptů R prostřednictvím služby SQL Server R Services se statistickým jazykem R přímo na serveru SQL Server
 • Služby kmenových dat umožňují optimalizovanou správu a poskytování sad kmenových dat
 • Zabezpečení na úrovni řádků (Row-Level Security, RLS), Always Encrypted a Dynamic Data Masking poskytují vyšší zabezpečení
 • Integrace Stretch Databases rozšiřuje podporu cloudu
 • Jsou podporována běžná řešení OLAP (online analytické zpracování)
 • Služba SQL Server Reporting Services umožňuje vytvářet stránkované a mobilní sestavy
 • Analytické služby poskytují analytická data pro zprávy obchodních a reportovacích služeb
 • Použití databáze PolyBase pro dotazy Transact-SQL z externích zdrojů dat
 • Transact-SQL maximalizuje výkon SQL Serveru

Informace o použitých licencích CAL pro SQL Server Standard Edition 2016

Licence User CAL od společnosti Wiresoft má jako použitý software stejná oprávnění k používání funkcí SQL Serveru 2016 Standard Edition jako "nová" licence Client Access Licence: To je výhodné zejména pro malé a střední podniky, ale také pro větší společnosti, které chtějí provozovat svůj SQL Server s licencí Server/CAL, kde jsou pro uživatele vyžadovány licence Client Access Licence.

Informace o licencování serveru/CAL SQL Serveru 2016 Standard

Licenční podmínky společnosti Microsoft nabízejí v závislosti na edici také alternativní možnost licencování SQL Serveru 2016 pomocí serverové licence a uživatelských licencí CAL - tzv. licencování Server/CAL. V tomto případě je základní licencování serveru SQL Server kombinováno s licencováním jednotlivých uživatelů nebo koncových zařízení. Ve variantě Server/CAL Licensing pro verzi Standard je tedy pro každý jednotlivý server, na kterém má být spuštěna instance SQL Serveru, nejprve vyžadována licence Server Licence 2016; licence CAL v ní obsažené jsou vybaveny pouze administrátorskými právy, takže pro využívání služeb SQL Serveru potřebuje každý vyhrazený uživatel vlastní osobní přístupovou licenci(User CAL), která musí rovněž odpovídat alespoň stejné nebo vyšší verzi SQL Serveru.

Pouze tato licence User CAL jej opravňuje k používání funkcí SQL Serveru verze 2016; neobsahuje žádný další software, který by bylo třeba ještě nainstalovat, ale pouze přístupová práva pro prostředí klient/server SQL Serveru 2016.

Výhody licencování SQL Serveru 2016 Standard Edition s licencemi User CAL

Volbou mezi licencováním jádra a licencováním uživatelů (nebo koncových zařízení) na základě serveru/CAL pro standardní edici SQL Serveru 2016 společnost Microsoft zohledňuje ty společnosti a organizace, jejichž SQL Server má nižší výkon. Doplňkové licencování pomocí licencí CAL pro uživatele představuje pro tyto zákazníky ekonomičtější možnost využívání služeb SQL Serveru, protože zde je třeba zakoupit licenci pro klientský přístup pouze pro tolik zaměstnanců, kolik skutečně potřebují. Licenční model společnosti Microsoft nabízí pro SQL Server 2016 dva typy licencí CAL:

 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje vyhrazenému uživateli přístupová práva k serveru
 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje přístupová práva k serveru pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)

Upozornění na kompatibilitu verzí licencí User CAL s SQL Serverem 2016!

Licence User CAL pro SQL Server 2016 umožňuje uživateli přístup nejen k SQL Serveru 2016, ale také ke starším verzím, například 2014 (downgrade). Naopak tuto licenci User CAL pro SQL Server 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí User CAL pro SQL Server 2016 je proto třeba vzít v úvahu kompatibilitu mezi licencí serveru a licencí pro klientský přístup.

Co je třeba vzít v úvahu při licencování SQL Serveru 2016 s licencemi User CAL?

Jak již bylo zmíněno, konkrétní zaměstnanec získá osobní přístupová práva pro SQL Server 2016 na volně zvoleném koncovém zařízení s podporou systému Windows prostřednictvím licence User CAL. Jakmile je registrace uživatele dokončena, nelze ji již změnit. Rovněž není možné změnit typ CAL z User na User CAL nebo naopak. Tato omezení licencí CAL mají zabránit nesprávnému přístupu k serveru SQL Server. Licencování serveru/CAL tak nabízí také zabezpečení společnosti a jejích dat, protože jsou vyloučeni neoprávnění uživatelé nebo uživatelé třetích stran.

Jaké jsou výhody licence User CAL pro SQL Server 2016?

Licence User CAL pro server SQL Server se v zásadě svými funkcemi neliší od licence pro klientský přístup na základě zařízení. Jejich výhody jsou patrné na typu přístupů k serveru SQL Server, které jsou typické pro společnosti, kde se server SQL Server používá.

Ačkoli je uživatelská licence pro SQL Server 2016 vázána výhradně na jednu osobu, nabízí v každém případě volnou volbu koncového zařízení, přes které lze přistupovat, i když je to možné pouze z jednoho počítače nebo podobného zařízení.

V porovnání s licencí Device CAL pro koncové zařízení nabízí licence User CAL pro SQL Server jiný rozsah použití, protože licencovaný uživatel je méně vázán na místní prostředí - za předpokladu, že použité koncové zařízení má přístup k internetu. To znamená, že k serveru SQL Server mohou přistupovat jak na svém pracovišti ve firmě, tak externě prostřednictvím notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu - bez ohledu na to, zda jsou na služební cestě nebo v domácí kanceláři.

Používané licence User CAL pro SQL Server 2016 tak nabízejí flexibilnější využití funkcí SQL Serveru, zejména pro zaměstnance, kteří se pravidelně pohybují na různých místech a pravidelně se připojují k serveru pomocí svých počítačů, protože s licencí User CAL používají vždy svůj osobní účet.

Závěr

Který typ licence klientského přístupu pro SQL Server 2016 nabízí v pracovním prostředí více výhod, se proto liší případ od případu. Rozhodnutí o nákupu závisí na počtu zaměstnanců, kteří používají server SQL Server, ve vztahu k převažujícímu způsobu používání příslušných koncových zařízení: Jakmile většina z nich používá k přístupu k serveru SQL Server mobilní notebook nebo tablet nebo různé počítače umístěné na různých pracovištích, nabízí licence User CAL více výhod. Jak je uvedeno výše, rozhodnutí o správném typu licence pro klientský přístup je třeba učinit před nákupem, protože licenci User CAL pro SQL Server 2016 nelze převést na licenci Device CAL a naopak.

Použité uživatelské licence CAL pro Microsoft SQL Server 2016 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Uživatelské licence CAL pro MS SQL Server 2016 jsou k dispozici jako použitý software v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již jako licence pro jednoho uživatele - protože zde neplatí obvyklá pravidla pro objemové licence. Označení "Used" neznamená žádné nevýhody v použitelnosti uživatelských licencí CAL, protože software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Informace o použitých licencích User CAL pro SQL Server 2016

Použité licence User CAL pro SQL Server 2016 od společnosti Wiresoft jsou typické přístupové licence pro uživatele, protože jsou k dispozici v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; liší se pouze tím, že dříve byly součástí uživatelské svazkové licence pro SQL Server 2016 jako použitý software; původní kupující, obvykle společnost, přeprodal nepotřebné individuální uživatelské přístupové licence nebo dokonce kompletní svazkovou licenci společnosti Wiresoft. Objemová licence byla rozpuštěna a převedena na individuální licence, přičemž výsledné licence CAL pro jednotlivé uživatele byly od nynějška označovány jako používaný software. Přestože jsou tyto licence User CAL pro SQL Server 2016 označeny jako "použité", lze je používat v plném rozsahu, protože nedošlo k žádnému omezení jejich funkčnosti nebo životnosti.

Jaké zabezpečení kupujícího nabízí použitý software pro licence User CAL pro SQL Server 2016?

Uživatelské licence CAL pro SQL Server jako použitý software od společnosti Wiresoft nabízejí našim zákazníkům nejen levnou alternativu k licencování SQL Serveru, ale jsou také bezpečné! Jako zákazník nejenže získáte licenci CAL pro jednoho uživatele pro Microsoft SQL Server 2016 za sníženou cenu ve srovnání s "nepoužitým" novým softwarem, ale můžete také využít obvyklé bezpečnosti kupujícího díky okamžitému stažení a okamžité aktivaci licence pomocí přiloženého klíče k objemové licenci.

Jsou použité licence CAL pro SQL Server 2016 legální?

Uživatelské licence pro přístup k SQL Serveru 2016, které si můžete zakoupit u společnosti Wiresoft, pocházejí ze zásob licencí organizací a společností. To znamená, že se na prodej nebo koupi vztahují také platné právní předpisy, které výslovně povolují obchod s použitým softwarem; to bylo jasně potvrzeno několika soudními rozhodnutími.

Pro zákazníky společnosti Wiresoft představuje nákup uživatelských licencí CAL pro SQL Server 2016 a dalších nabízených licencí pro klientský přístup jako používaného softwaru včetně jejich používání také právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy jako zákazník neporušujete právní předpisy. Použité licence CAL jsou navíc odolné vůči auditu díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících ze strany společnosti Wiresoft!

Vaše výhody při nákupu použitých licencí User CAL pro SQL Server 2016

Použitý software od společnosti Wiresoft nabízí našim zákazníkům cenově výhodnou alternativu k většině nabídek od jiných poskytovatelů - nejen pro licence User CAL pro SQL Server 2016, ale i pro ostatní přístupové licence. Především zde nejsou žádná omezení počtu požadovaných licencí User CAL ve srovnání s nepružným měřítkem pro klientské přístupové licence, což znamená, že lze snížit náklady na serverové licence, protože lze přesně licencovat skutečné využívání služeb SQL Serveru.

V internetovém obchodě společnosti Wiresoft najdete v sekci Licence pro přístup k použitému softwaru nejen licence User CAL, ale také licence Device CAL pro SQL Server 2016 - včetně dalších verzí licencí pro klientský přístup k SQL i k jiným serverům společnosti Microsoft, včetně příslušných serverových licencí. To vám umožní výhodně licencovat stávající zásoby softwaru, protože se vyhnete jak pořizovacím nákladům na nový hardware, tak problémům s kompatibilitou kvůli nejednotným verzím softwaru.

Kromě licencí User CAL najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další softwarové produkty společnosti Microsoft - s výhodami použitého softwaru Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro SQL Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Čtěte, pište a diskutujte o recenzích...více
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Naposledy zobrazené