Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10398
 • 359-06322
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
10 053,90 Kč * 11 169,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  SQL Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Při licencování Standard edice Microsoft SQL Server 2016 je kromě serverové licence vyžadována i licence pro klientský přístup pro každý User: SQL Server 2016 User CAL uděluje jednomu registrovanému uživateli přístupová práva k odpovídajícímu serveru SQL . Je to proto, že na rozdíl od licencování pro edici neobsahuje serverová licence serveru SQL 2016 žádná uživatelská práva, takže je třeba je zakoupit zvlášť jako licenci na server/CAL Server Core Standard User CAL aby byl konkrétní uživatel osobně oprávněn přistupovat k serveru SQL Server prostřednictvím libovolného koncového zařízení.

Máte-li další dotazy k výrobku, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"

Koupit 5x uživatelskou licenci CAL pro Microsoft SQL Server 2016 jako použitou licenci

Při licencování Standard edice Microsoft SQL Server 2016 je kromě serverové licence pro každého uživatele vyžadována také licence pro klientský přístup: SQL Server 2016 User CAL; ta uděluje jednomu registrovanému uživateli přístupová práva k příslušnému serveru SQL Server. Je to proto, že na rozdíl od základních licencí pro edici Standard neobsahují licence server/CAL pro server SQL 2016 uživatelská práva, takže je nutné je zakoupit samostatně jako licenci User CAL, aby mohl konkrétní uživatel získat osobní oprávnění k přístupu k serveru SQL Server prostřednictvím jakéhokoli koncového zařízení.

Licence CAL pro 5 uživatelů pro SQL Server 2016 jako použitý software od společnosti Wiresoft mají nejen příznivou cenu ve srovnání s obvyklými nabídkami licencí CAL v obchodě se softwarem, ale jsou k dispozici i v balení po 5 kusech. Tyto licence mají stejnou funkčnost jako běžné uživatelské klientské přístupové licence pro SQL Server 2016 v rámci oficiálního licenčního programu Microsoft Volume Licensing Program.

Využívejte všechny výhody MS SQL Serveru 2016 s používanými licencemi User CAL

Verze Standardserveru SQL Server 2016 poskytuje všechny funkce potřebné k vývoji a správě škálovatelných hybridních databázových platforem. Kromě toho tato verze obsahuje také nástroje, které podporují typické inteligentní kritické aplikace v oblasti BI. Uživatelé s licencí User CAL mohou také využívat rámec Apache Hadoop a integraci s cloudem, stejně jako analýzu R a další možnosti dotazování. SQL Server 2016 také nabízí vylepšené funkce zabezpečení, které podporují efektivní a bezpečný provoz podniku. Mezi další nové funkce a optimalizace softwaru patří:

 • Sloupcové úložiště v paměti, úložiště dotazů a také časové tabulky pro historizaci dat pro zvýšení výkonu serveru
 • Zrychlené provádění skriptů R prostřednictvím služby SQL Server R Services se statistickým jazykem R přímo na serveru SQL Server
 • Služby kmenových dat umožňují zjednodušenou správu a poskytování sad kmenových dat
 • Zabezpečení na úrovni řádků (Row-Level Security, RLS), Always Encrypted a Dynamic Data Masking poskytují vyšší zabezpečení
 • Integrace Stretch Databases rozšiřuje podporu cloudu
 • Jsou podporována běžná řešení OLAP (online analytické zpracování)
 • Služba SQL Server Reporting Services umožňuje vytvářet stránkované a mobilní sestavy
 • Analytické služby poskytují analytická data pro zprávy obchodních a reportovacích služeb
 • Využití báze PolyBase pro dotazy Transact-SQL z externích zdrojů dat
 • Transact-SQL maximalizuje výkon SQL Serveru

Informace o použitých licencích User CAL pro SQL Server Standard-Edition 2016

Jako použitý software má uživatelská licence CAL od společnosti Wiresoft stejná práva k používání funkcí edice SQL Server 2016 Standard jako "nová" licence klientského přístupu: To je výhodné zejména pro malé a střední podniky, ale také pro větší společnosti, které chtějí provozovat svůj SQL Server s licencí Server/CAL, kde jsou pro uživatele vyžadovány licence klientského přístupu.

Informace o licencování serveru/CAL SQL Serveru 2016 Standard

Licenční podmínky společnosti Microsoft nabízejí v závislosti na edici také alternativní možnost licencování SQL Serveru 2016 pomocí serverové licence a uživatelských licencí CAL - tzv. licencování Server/CAL. Kombinuje základní licencování serveru SQL Server s licencováním jednotlivých uživatelů nebo koncových zařízení. Ve variantě Server/CAL Licensing pro edici Standard je tedy pro každý jednotlivý server, na kterém má být spuštěna instance SQL Serveru, nejprve vyžadována licence Server License 2016; licence CAL v ní obsažené jsou vybaveny pouze administrátorskými právy, takže pro využívání služeb SQL Serveru potřebuje každý vyhrazený uživatel samostatnou osobní přístupovou licenci(User CAL), která musí rovněž odpovídat minimálně stejné nebo vyšší verzi SQL Serveru.

Pouze tato licence User CAL jej opravňuje k používání funkcí SQL Serveru verze 2016, neobsahuje žádný další software, který by bylo třeba ještě nainstalovat, ale pouze přístupová práva pro prostředí klient/server SQL Serveru 2016.

Výhody licencování edice SQL Server 2016 Standard s licencemi User CAL

Volbou mezi licencováním jádra a licencováním uživatelů (nebo koncových zařízení) na základě serveru/CAL pro edici SQL Server 2016 Standard společnost Microsoft zohledňuje ty společnosti a organizace, jejichž SQL Server má nižší výkon. Doplňkové licencování pomocí licencí CAL pro uživatele představuje pro tyto zákazníky ekonomičtější možnost využívání služeb SQL Serveru, protože zde je třeba zakoupit licenci pro klientský přístup pouze pro tolik zaměstnanců, kolik skutečně potřebují. Licenční model společnosti Microsoft nabízí pro SQL Server 2016 dva typy licencí CAL:

 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje vyhrazenému uživateli přístupová práva k serveru
 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje přístupová práva k serveru pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)

Upozornění na kompatibilitu verzí licencí User CAL s SQL Serverem 2016!

Licence User CAL pro SQL Server 2016 umožňuje uživateli přístup nejen k SQL Serveru 2016, ale také ke starším verzím, například 2014 (downgrade). Naopak tuto licenci User CAL pro SQL Server 2016 nelze použít pro přístup k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí User CAL pro SQL Server 2016 je proto třeba zvážit kompatibilitu mezi licencí serveru a licencí pro přístup klienta.

Co je třeba zvážit při licencování SQL Serveru 2016 pomocí licencí User CAL?

Jak již bylo zmíněno, konkrétní zaměstnanec získá prostřednictvím licence User CAL osobní přístupová práva k serveru SQL Server 2016 na libovolně zvoleném koncovém zařízení s podporou Windows. Jakmile je registrace uživatele dokončena, nelze ji již změnit. Rovněž není možné změnit typ CAL z User na User CAL nebo naopak. Tato omezení licencí CAL mají zabránit nesprávnému přístupu k serveru SQL Server. Licencování serveru/CAL tak zároveň zajišťuje bezpečnost společnosti a jejích dat, protože jsou vyloučeni neoprávnění uživatelé nebo uživatelé třetích stran.

Jaké jsou výhody licence User CAL pro SQL Server 2016?

Licence User CAL pro SQL Server se v zásadě svými funkcemi neliší od licence pro klientský přístup na základě zařízení. Jejich výhody jsou patrné na typu přístupů k serveru SQL Server, které jsou typické pro společnosti, kde se server SQL Server používá.

Uživatelská licence SQL Serveru 2016 je sice vázána výhradně na jednu osobu, ale nabízí svobodnou volbu koncového zařízení, přes které lze v každém případě přistupovat, i když je to možné pouze z jednoho počítače nebo podobného zařízení.

V porovnání s licencí Device CAL pro koncové zařízení nabízí licence User CAL pro SQL Server jiný rozsah použití, protože licencovaný uživatel je méně vázán na místní prostředí - za předpokladu, že použité koncové zařízení má přístup k internetu. To znamená, že uživatel může k serveru SQL Server přistupovat jak na pracovišti ve firmě, tak externě prostřednictvím notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu - bez ohledu na to, zda je na služební cestě nebo domaOffice.

Používané licence User CAL pro SQL Server 2016 tak nabízejí flexibilnější využití funkcí SQL Serveru, zejména pro zaměstnance, kteří se pravidelně pohybují na různých místech a pravidelně se připojují k serveru pomocí svých počítačů, protože s licencí User CAL používají vždy svůj osobní účet.

Závěr

Který typ licence pro klientský přístup k SQL Serveru 2016 nabízí v pracovním prostředí více výhod, se tedy liší případ od případu. Rozhodnutí o nákupu závisí na počtu zaměstnanců, kteří používají server SQL Server, ve vztahu k převažujícímu způsobu používání příslušných koncových zařízení: Jakmile většina používá k přístupu k serveru SQL Server mobilní notebook nebo tablet nebo různé počítače umístěné na různých pracovních stanicích, nabízí licence User CAL více výhod. Jak je však uvedeno výše, rozhodnutí o správném typu licence pro klientský přístup je třeba učinit před nákupem, protože licenci User CAL pro SQL Server 2016 nelze překlasifikovat na licenci Device CAL nebo naopak.

Použité uživatelské licence CAL pro Microsoft SQL Server 2016 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Uživatelské licence CAL pro MS SQL Server 2016 jsou k dispozici jako použitý software v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již jako licence pro jednoho uživatele - protože zde neplatí obvyklá pravidla pro objemové licence. Označení "Used" neznamená žádné nevýhody v použitelnosti uživatelských licencí CAL, protože software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Informace o použitých licencích User CAL pro SQL Server 2016

Použité licence User CAL pro SQL Server 2016 od společnosti Wiresoft jsou typické přístupové licence pro uživatele, které jsou k dispozici v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; liší se pouze tím, že byly součástí uživatelské svazkové licence pro SQL Server 2016; první kupující, obvykle společnost, přeprodal nepotřebné přístupové licence pro jednoho uživatele nebo dokonce kompletní svazkovou licenci společnosti Wiresoft. Svazková licence byla rozpuštěna a převedena na individuální licence, přičemž výsledné individuální uživatelské licence CAL byly od nynějška označovány jako používaný software. Přestože jsou tyto licence User CAL označeny jako "použité", jsou plně použitelné pro SQL Server 2016, protože nedošlo k žádnému omezení jejich funkčnosti nebo životnosti.

Jaké zabezpečení kupujícího nabízí použitý software pro licence User CAL pro SQL Server 2016?

Uživatelské licence CAL pro SQL Server jako použitý software od společnosti Wiresoft nabízejí našim zákazníkům nejen levnou alternativu pro licencování SQL Serveru, ale jsou také bezpečné! Jako zákazník již obdržíte licenci CAL pro jednoho uživatele pro Microsoft SQL Server 2016 nejen za sníženou cenu ve srovnání s "nepoužitým" novým softwarem, ale můžete také využít obvyklé bezpečnosti kupujícího díky okamžitému stažení a okamžité aktivaci licence pomocí přiloženého svazkového licenčního klíče.

Jsou použité licence CAL pro SQL Server 2016 legální?

Uživatelské přístupové licence pro SQL Server 2016, které si můžete zakoupit u společnosti Wiresoft, pocházejí z licenčních zásob organizací a společností. V důsledku toho se na prodej nebo koupi vztahuje i platná jurisdikce, která výslovně povoluje obchod s použitým softwarem; to bylo jasně potvrzeno několika soudními rozhodnutími.

Zákazníkům společnosti Wiresoft nabízí nákup uživatelských licencí CAL pro SQL Server 2016 a dalších nabízených licencí pro klientský přístup jako používaného softwaru včetně jejich používání také právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy jako zákazník neporušujete právní předpisy. Kromě toho jsou použité licence CAL odolné vůči auditu díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících ze strany společnosti Wiresoft!

Vaše výhody při nákupu použitých licencí User CAL pro SQL Server 2016

Použitý software od společnosti Wiresoft nabízí našim zákazníkům cenově výhodnou alternativu k většině nabídek od jiných poskytovatelů - a to nejen v případě licencí User CAL pro SQL Server 2016, ale i v případě dalších přístupových licencí. Oproti nepružným stupňům u klientských přístupových licencí neexistují především žádná omezení počtu požadovaných licencí User CAL, což znamená, že lze snížit náklady na serverové licence, protože lze přesně licencovat skutečné využívání služeb SQL Serveru.

V internetovém obchodě Wiresoft najdete v sekci Použité licence pro přístup k softwaru nejen uživatelské licence CAL, ale také licence CAL pro zařízení pro SQL Server 2016 - včetně dalších verzí klientských licencí pro přístup k SQL i pro jiné servery Microsoft, včetně příslušných serverových licencí. To vám umožní levně licencovat stávající zásoby softwaru, protože se vyhnete jak pořizovacím nákladům na nový hardware, tak problémům s kompatibilitou kvůli nejednotným verzím softwaru.

Kromě licencí User CAL najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další softwarové produkty společnosti Microsoft - s výhodami použitého softwaru Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro SQL Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie