Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10433
 • R18-05767
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
10 261,90 Kč * 11 400,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 25x Device CAL
Systém  Windows Server 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminalserver není kompatibilní(zobrazení RDS CAL  )


Pro Standard- nebo Datacenter-edici Microsoft Windows Server 2019 je kromě licencí pro jádra Server vyžadována také licence pro klientský přístup pro každé koncové zařízení, prostřednictvím kterého má být ke službám Server přistupováno: K tomuto účelu slouží Windows Server 2019 Device CALtímto způsobem získá konkrétní počítač (PC, notebook atd.) registrovaný k tomuto účelu odpovídající přístupová práva.

Máte-li další dotazy k výrobku, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL"

25 Pack Device CAL pro Microsoft Windows Server 2019 koupit použitý

U verze Standard nebo Datacenter Edition systému Microsoft Windows Server 2019 je kromě licencí pro serverová jádra vyžadována také licence pro klientský přístup pro každé koncové zařízení, přes které se má přistupovat ke službám serveru: K tomuto účelu slouží licence Windows Server 2019 Device CAL, s níž konkrétní počítač (PC, notebook atd.) zaregistrovaný k tomuto účelu získá odpovídající přístupová práva.

Základní licence pro Windows 2019 Server Standard nebo Datacenter neobsahují žádná uživatelská práva, takže je nutné je zakoupit samostatně ve formě licence Device CAL; každý uživatel, který je oprávněn používat koncové zařízení vybavené touto licencí, ji pak může používat pro přístup k serveru Windows Server.

Použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2019 jsou u společnosti Wiresoft k dispozici nejen za nižší cenu než licence pro klientský přístup nabízené jako nové v obchodě se softwarem, ale jsou k dispozici i jednotlivě, nikoli ve vahách. Tyto používané licence CAL pro zařízení mají stejné funkce jako licence Device Client Access Licences pro Windows Server 2019, které jsou k dispozici v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft.

Použití všech funkcí MS Windows Server 2019 s použitou licencí Device CAL

Windows Server 2019 je založen na systému Windows 10 a nabízí mnoho nových funkcí v edicích Standard i Datacenter, zejména pro používání cloudových aplikací. Integrovaná softwarově definovaná síť (SDN) nabízí možnosti nejen centrální konfigurace fyzických síťových zařízení, jako jsou směrovače a přepínače, ale také virtuálních síťových zařízení, jako jsou brány, včetně dynamické správy. Windows Server 2019 navíc umožňuje vzájemné propojení dvou sítí a jejich téměř bezproblémové propojení. Mezi další zajímavé funkce, které jsou k dispozici uživatelům s licencí Used Device CAL, patří:

 • Šifrované sítě a technologie DTLS (Datagram Transport Layer Security) pro bezpečné šifrování ve virtuálních sítích
 • Hyperkonvergovaná infrastruktura (HCI) snižuje složitost a zjednodušuje nasazení IT infrastruktury
 • Optimalizované používání systému Linux se stíněnými virtuálními počítači
 • Kontejnerové služby Kubernetes
 • Pokročilá ochrana před hrozbami pro včasné odhalení útoků a ochranu citlivých dat
 • Prostor Storage Spaces Direct umožňuje agregaci datových úložišť místních serverů do virtuálního clusteru
 • Replika úložiště snižuje ztrátu dat na úrovni systému souborů
 • Připravenost na katastrofy také minimalizuje prostoje

Přehled nejdůležitějších informací o používaných licencích CAL na zařízení pro Windows Server Standard a Datacenter Edition 2019

I jako použitý software má licence Device CAL od společnosti Wiresoft stejné možnosti přístupu, aby bylo možné používat funkce dostupné v obou edicích systému Windows Server 2019: To nabízí zejména malým a středním firmám a organizacím levnou alternativu pro vybavení zaměstnanců přístupovými licencemi k systému Windows Server pro koncová zařízení, a to i proto, že umožňuje přizpůsobené licencování.

Informace o licencování systému Windows Server 2019 pomocí licencí CAL

Pro edice Standard a Datacenter nabízí správa licencí společnosti Microsoft alternativní možnost licencování systému Windows Server 2019 podle jednotlivých jader/jader procesoru; přitom je třeba doplnit licencování koncových zařízení (nebo uživatelů), resp. Je to proto, že tyto licence CAL zahrnuté v serverové licenci jsou určeny výhradně pro správce, nikoli pro běžné používání serverových služeb systému Windows, takže každé jednotlivé koncové zařízení k tomu potřebuje odpovídající přístupovou licenci (Device CAL). Tato licence Device CAL musí odpovídat stejné nebo vyšší verzi serveru Windows - více informací o scénářích níže.

Pouze tato licence pro přístup ke klientovi pro konkrétní zařízení tedy opravňuje uživatele k používání funkcí systému Windows Server verze 2019 na koncovém zařízení se systémem Windows. Kromě přístupových práv pro prostředí klient/server systému Windows Server 2019 neobsahuje licence CAL žádný další software, který by bylo nutné nejprve nainstalovat.

Jaké jsou výhody licencí Device CAL pro Windows Server 2019 Standard a Datacenter Edition?

Licencování systému Windows Server 2019 na základě licencí CAL především umožňuje flexibilní správu práv příslušných počítačů na základě jejich potřeb. Zvláště používané licence pro přístup k zařízením nabízejí malým a středním podnikům ekonomičtější alternativu k využívání služeb Windows Server: Neexistují totiž žádná omezení z důvodu škálování, takže klientské přístupové licence je třeba zakoupit pouze pro tolik zaměstnanců, kolik je skutečně potřeba. Licenční model společnosti Microsoft nabízí celkem dva typy licencí CAL pro systém Windows Server 2019:

 • Licence Device CAL pro Windows Server 2019: poskytuje vyhrazenému koncovému zařízení (PC, notebook, tablet, telefon) přístupová práva k serveru
 • Licence User CAL pro Windows Server 2019: poskytuje přístupová práva k serveru vyhrazenému uživateli

Je také možné používat uživatelské licence CAL a licence CAL zařízení souběžně.

Upozornění na kompatibilitu verzí licencí CAL zařízení pro Windows Server 2019!

Licence Device CAL pro Windows Server 2019 nejenže vybavuje koncové zařízení přístupovými právy pro Windows Server 2019, ale zahrnuje také přístup ke starším verzím, například 2016 (downgrade). To dává licenci CAL serverového zařízení 2019 výhodu oproti starším verzím licencí CAL zařízení, které se vztahují k předchozí verzi systému Windows Server 2019, protože takovou verzi nelze použít pro přístup k verzi Windows Server 2019 (upgrade). I když v současné době nejsou k dispozici novější licence Device CAL pro systém Windows Server než verze 2019, je třeba vždy věnovat pozornost kompatibilitě serverové licence a licence pro klientský přístup.

Co je ještě důležité při licencování systému Windows Server 2019 pomocí použité licence CAL na zařízení?

Jak již bylo uvedeno, licence CAL na zařízení uděluje přístupová práva k systému Windows Server 2019 pouze jednomu koncovému zařízení (zařízení). Jakmile je licence CAL zaregistrována právě na tomto zařízení, nelze ji již přenést na jiný počítač. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL. Licence Device CAL a licence Device CAL je však povoleno používat souběžně pro použití systému Windows Server 2019.

Tato ustanovení licenčního systému Microsoft CAL mají zabránit nesprávnému přístupu k systému Windows Server 2019. Poskytují tak větší bezpečnost společnosti a jejích dat, protože nelicencovaná koncová zařízení nebo zařízení třetích stran nemají k datům přístup.

Jaké jsou rozdíly mezi licencí CAL zařízení a licencí CAL uživatele pro Windows Server 2019?

Licence Device CAL pro systém Windows Server 2019 se z hlediska funkcí obecně neliší od licence User CAL. Každý z nich však nabízí typické výhody vzhledem k typu přístupu k serveru Windows Server: Zde hraje roli počet pracovních stanic ve firmě i pracovní postup, při kterém je k serveru Windows Server přistupováno: V některých malých a středních podnicích se při přístupu k serveru Windows Server střídá několik zaměstnanců na jednom koncovém zařízení, např. při práci na směny, zatímco v jiných pracovních prostředích se uživatelé pro tento účel střídají na zcela jiných koncových zařízeních.

Jediné koncové zařízení s operačním systémem Windows, které je autorizováno licencí zařízení, tak mohou pro přístup k serveru používat všichni zaměstnanci, kteří k tomu mají možnost nebo oprávnění: Pokud je licencovaným koncovým zařízením mobilní notebook nebo tablet, může pak příslušný zaměstnanec přistupovat k serveru Windows i samostatně - např. na cestách nebo v domácí kanceláři. Zařízení CAL lze proto používat i na cestách.

Závěr o licencích CAL zařízení

Který typ licence klientského přístupu pro Windows Server 2019 nabízí více výhod při použití ve firmě, se proto liší případ od případu. Roli zde hraje počet zaměstnanců, kteří používají server Windows Server, ve vztahu k převažujícímu typu přístupu prostřednictvím stávajících koncových zařízení: jakmile většina z nich střídavě používá k přístupu k serveru Windows Server konkrétní mobilní koncové zařízení nebo samostatné zařízení, nabízí licence Device CAL více výhod.

Zda licence Device CAL pro Windows Server 2019 nabízí více možností použití než licence User CAL, je proto uvedeno v příslušném typickém pracovním postupu společnosti. Znalost této skutečnosti by měla být základem pro výběr licence CAL při nákupu vhodných licencí pro klientský přístup k systému Windows Server 2019.

Použité licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2019 jsou k dispozici také za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft

Použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2019 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft již od jedné licence pro klientský přístup - nevztahují se na ně tedy žádné požadavky společnosti Microsoft na objemové licence. Označení CAL jako "použitý" neznamená žádné obecné nevýhody z hlediska použitelnosti, a to nejen proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Informace o licencích Device CAL pro Windows Server 2019 jako používaný software - od společnosti Wiresoft

Všechny licence Device CAL pro Windows Server 2019 nabízené společností Wiresoft z druhé ruky jsou originálními přístupovými licencemi pro zaměstnance, protože jsou k dispozici také v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; na rozdíl od nich byly součástí licence Device Volume Licence pro Windows Server 2019, kterou příslušný předchozí kupující, obvykle společnost, vlastnil jako první. Licence pro přístup k zařízení, které tento kupující nepotřeboval, nebo kompletní objemová licence na zařízení byly prodány společnosti Wiresoft, přičemž objemová licence byla rozdělena na jednotlivé licence. Takto vytvořené licence pro přístup k jednotlivým zařízením se označují jako použitý software. Přestože jsou tyto licence CAL zařízení označeny jako "použité licence", lze je plně používat pro přístup k systému Windows Server 2019, protože se neliší od přístupové licence, která nebyla nikdy použita, ani z hlediska funkčnosti, ani z hlediska doby použitelnosti.

Použitý software licencí CAL zařízení pro Windows Server 2019 se zárukou kupujícího

Licence CAL na zařízení pro Windows Server 2019 jako použitý software nabízejí zákazníkům společnosti Wiresoft nejen cenově dostupnou alternativu licencování serverů Windows, ale jsou také bezpečné a legální! Každá jednotlivá licence Device CAL pro Microsoft Windows Server 2019 vám jako zákazníkovi nabízí obvyklou bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení včetně okamžité aktivace licence pomocí přiloženého svazkového licenčního klíče.

Jsou nákup a použití použité licence CAL zařízení pro Windows Server 2019 legální?

Licence Device CAL pro Windows Server 2019, ale i všechny ostatní přístupové licence, které si můžete zakoupit od společnosti Wiresoft, pocházejí z příslušného licenčního skladu společnosti nebo organizace. Z tohoto důvodu se na prodej i nákup licencí CAL vztahuje příslušná jurisdikce, která výslovně povoluje obchodování s použitým softwarem společnosti Microsoft, což jasně potvrdila i různá soudní rozhodnutí.

Nákup použitých licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2019 a jejich používání proto pro vás jako zákazníka představuje právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy jako kupující nebo uživatel neporušujete žádná právní ustanovení. Použité licence CAL od společnosti Wiresoft jsou také odolné vůči auditu díky kompletním dokladům o všech předchozích kupujících!

Shrnutí výhod společnosti Wiresoft při nákupu použitých licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2019

Použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2019 od společnosti Wiresoft jsou levnou alternativou k mnoha nabídkám jiných poskytovatelů softwaru - to platí i pro ostatní přístupové licence

Jak již bylo uvedeno, neexistují ani žádná omezení týkající se minimálního počtu licencí CAL zařízení, které je třeba zakoupit, takže se neuplatňuje případná nepružná klouzavá stupnice pro licence pro přístup klientů. To také umožňuje zákazníkům společnosti Wiresoft snížit náklady na licencování přístupu k serveru, protože licencují pouze skutečné využití služeb systému Windows Server.

V internetovém obchodě společnosti Wiresoft najdete kromě použitých licencí pro přístup k softwaru pro licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2019 také licence CAL na uživatele - a také klientské licence pro přístup k jiným verzím systému Windows Server a další licence na serverový software, včetně licencí pro přístup, které jsou v každém případě nutné. Tímto způsobem můžete doplnit své zásoby softwaru i v jiných oblastech za výhodné ceny pomocí použitých licencí od společnosti Wiresoft a vyhnout se tak dodatečným nákladům na nový hardware i problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny nejednotnými verzemi softwaru.

Kromě licencí CAL pro zařízení a serverového softwaru najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další softwarové produkty společnosti Microsoft - se všemi výhodami, které nabízí používaný software Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí Device CAL pro Windows Server 2019 nebo jiných produktů společnosti Microsoft, neváhejte využít naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie